Черкаське УСБУ передало Краєзнавчому музею ікони, вилучені у контрабандистів

Черкаське УСБУ передало Краєзнавчому музею ікони, вилучені у контрабандистівCпівробітники Служби безпеки України передали до державного музейного фонду Черкаського обласному краєзнавчого музею конфісковані у контрабандиста ікони. Як інформує прес-група УСБУ в Черкаській області, в квітні 2014 року під час проходження митного посту «Горностаївка» Чернігівської митниці залізничного транспорту сполученням «Київ-Мінськ» правоохоронці виявили та вилучили у дорожній сумці пасажира не задекларований пакунок зі старовинними іконами ХVIII століття. Контрабандист, який намагався вивезти до Республіки Білорусь предмети старовини, був затриманий.

За висновками мистецтвознавчої експертизи ікони: «Божа Матір з немовлям", "Свята Олена та Марія Магдалина" та "Господь "Вседержитель" – є культурними цінностями.

Наразі набув чинності вирок Соснівського районного суду м. Черкаси стосовно місцевого мешканця, якого визнано винним у вчинені злочину, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.201 (закінчений змах на вчинення контрабанди) Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з іспитовим строком в 2 роки з конфіскацією предметів контрабанди.
31.07.2014 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter