Прокуратура: У Черкасах міськрада незаконно віддала в оренду понад 3 тис. кв.метрів землі на 25 років

28 липня на підставі постанови Вищого господарського суду України було вилучено та передано в розпорядження міської ради земельну ділянку вартістю понад 1,2 млн. грн., яка знаходилась у незаконному користуванні одного із місцевих підприємств.

Як інформують у прокуратурі Черкаської області, в серпні 2013 року прокуратурою міста Черкаси проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства в частині правомірності розпорядження Черкаською міською радою землями комунальної власності, передача яких має проводитись виключно на конкурентних засадах через проведення земельних торгів.

У ході перевірки встановлено, що в червні 2013 року в порушення вимог земельного законодавства Черкаською міською радою незаконно продовжено термін оренди земельної ділянки площею 3057 м2 з 5 до 25 років.

Відповідно до положень Земельного Кодексу, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів.

Так, у порушення зазначених вимог рішення про продовження терміну оренди вказаної земельної ділянки було прийнято без проведення земельного аукціону та за відсутності у зацікавленої особи права на її отримання та подальше користування.

Як наслідок, земельна ділянка безпідставно вибула з користування територіальної громади міста Черкаси.

З метою захисту державних та суспільних інтересів прокуратура міста звернулася до Господарського суду Черкаської області з позовом про скасування вищевказаного рішення та повернення земельної ділянки в розпорядження Черкаської міської ради.

За результатами судового розгляду позовні вимоги прокурора задоволені судом в повному обсязі.
29.07.2014 09:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter