Топонімічна комісія Черкас пропонує перейменувати вулицю Луначарського на честь генерала Момота

У Черкасах можуть з’явитися вулиці Генерала Момота та Героїв Майдану. Про це інформують у міській раді Черкас.

За такі рішення одноголосно проголосували члени топонімічної комісії.

Іменем прикордонника, що загинув на Сході України – Ігоря Момота , пропонують назвати вулицю Луначарського. Це виглядає доречним із тих міркувань, що саме цією вулицею тоді ще полковник їздив щодня на роботу, а селище Оршанець, де розташований Навчальний центр державної прикордонної служби, за статусом входить до складу міста.

Щодо вулиці Героїв Майдану, то члени комісії одноголосно зійшлися на тому, щоб цю назву носила одна з найбільших магістралей міста – вулиця Петровського.

Відклали до наступного розгляду питання перейменування вулиці Леніна , адже від мешканців міста надійшло звернення щодо перейменування її у вулицю Небесної сотні, а депутат міської ради минулого скликання Святослав Вовкодав звернувся з пропозицією назвати її Свято-Макаріївська (частинка мощей преподобного мученика Макарія зберігається у Свято-Михайлівському соборі, що розташований якраз на вулиці Леніна).

Тож члени комісії запропонували на наступне обговорення щодо цього питання залучити ширше коло запрошених – і громадян міста, і представників православної громади УПЦ (МП).

Слушну пропозицію висловив відомий історик Михайло Сиволап, який має в комісії право дорадчого голосу – на сьогодні треба максимально зберегти центр Черкас, відновивши історичні назви вулиць. Як приклад, він навів Київ, де також перейменовують вулиці відповідно до вимог часу, при цьому зберігаючи вулиці з історичними назвами – Різницька, Рейтарська та інші.

До того ж, за словами пана Михайла, в Черкасах є десятки вулиць та провулків, назви яких не мають ані історичної доцільності, ані місцевої «прив’язки» – провулок Павлика Морозова, вулиці Постишева, Ярослава Галана…

Рішення топонімічної комісії мають рекомендаційний характер – вони проходять процедуру громадських слухань, потому їх розглядає виконавчий комітет та сесія міської ради.
18.07.2014 12:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter