Черкаси провели в останню путь Ігоря Момота

Сьогодні, 14 липня, в Навчальному центрі Держприкордонслужби «Оршанець» кілька тисяч жителів Черкас, численні делегації з інших регіонів області, представники державної, обласної та міської влади зібралися, аби віддати останню шану справжньому патріоту – прикордоннику, генерал-майору Ігорю Момоту. 11 липня Ігор Момот загинув від смертельного поранення на Донбасі.
Як інформують у міськраді Черкас, багато теплих і дружніх слів було сказано цього дня на адресу кадрового прикордонника.
Черкаси провели в останню путь Ігоря Момота

Говорили про те, що полковник Ігор Момот з першого дня загострення обстановки на сході України брав участь в організації охорони та оборони державного кордону, за що був нагороджений Президентом України орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.
Напевне, він мав можливість, посилаючись на достатню вислугу років, відмовитися від участі в цій неоголошеній війні. Або хоч не повертатися на неї після короткочасної відпустки додому. Але він – військовий у другому поколінні, не міг жити інакше, у той час, коли Україна перебуває в небезпеці, а її кордон обороняють його випускники і курсанти.

– Якби наш Батя не був там разом із нами, багатьох з нас уже не було б поміж живих, – зізнався своїй мамі один із молодих прикордонників.

Набуті під час ведення боїв практичні знання, життєвий досвід, відкритий і дружелюбний характер Ігоря Момота цінували як його підлеглі, так і керівники.

З самого початку подій на Донбасі ця людина стала живою легендою. Він особисто керував багатьма успішними операціями на кордоні з протистояння російському вторгненню і тероризму.
Черкаси провели в останню путь Ігоря Момота

Виступаючи під час громадянської панахиди, заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Михайло Коваль розповів, що саме після змістовної оперативної та аналітичної інформації від Ігоря Момота, його реальної оцінки ситуації на Донеччині, військове керівництво приймало конкретні важливі рішення.

У виступах прозвучала пропозиція щодо перейменування однієї із вулиць Черкас на честь Героїв Оршанця та ще однієї – на честь генерал-майора Ігоря Момота.

А керівництво Держприкордонслужби запропонувало назвати навчальний центр в Оршанці його іменем.
Черкаси провели в останню путь Ігоря Момота

Прощаючись зі своїм бойовим побратимом за подіями у далекому Афганістані, генерал-майор, Герой України Сергій Червонописький із сумом зауважив, що раніше вони ніколи собі навіть уявити не могли, що для покоління українських воїнів та війна не залишиться останньою...
14.07.2014 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter