Міськрада Черкас дозволила Черкасиводоканалу взяти участь у спільному проекті з МБРР для реконструкції мереж

Міськрада Черкас дозволила Черкасиводоканалу взяти участь у спільному проекті з МБРР для реконструкції мереж Як інформують у Черкаській міській раді, на сесії міськради депутати підтримали проект рішення «Про надання дозволу КП «Черкасиводоканал» на участь у проекті «Розвиток міської інфраструктури – 2».

Це – спільний проект України з Міжнародним Банком реконструкції та розвитку, ініційований Урядом нашої держави для поліпшення якості і надійності надання послуг з водопостачання та водовідведення.

У рамках його реалізації, зокрема, пропонується впровадження у нашому місті реконструкції мереж водовідведення, автоматизованої системи управління та будівництво очисних споруд промивних вод на Дніпровській водоочисній станції.

– Проектом передбачається реконструкція головного каналізаційного колектору по вул. Чигиринській (заміна та санація існуючого трубопроводу, загальною довжиною ділянки 1840 метрів). А також реконструкція дільниці головного колектору по вул. Гоголя (від вул. Різвяна до вул. Добровольського, довжина ділянки 700 метрів). Планується й будівництво очисних споруд для промивних вод на Дніпровській водоочисній станції, – розповів директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

За його словами, у спільному проекті України з Міжнародним Банком реконструкції та розвитку вже беруть участь десять українських міст.

У разі приєднання до цього проекту черкаського підприємства, воно зможе отримати субкредит у розмірі 12,34 млн. доларів США на 18 років із 5-річним пільговим періодом повернення кредиту.

Обговорення питання на сесії міської ради викликало чимало дискусій. Депутати одностайно погоджувалися, що оновлювати систему водопостачання та водовідведення міста необхідно терміново. Водночас,дехто висловлював побоювання щодо того, чи зможе Водоканал при отриманні зазначеного субкредиту своєчасно розраховуватися за нього.

Питання щодо надання реального забезпечення виконання фінансових зоб’язань, місцевих гарантій буде розглянуто детально у разі визначення комунального підприємства бенефіціаром (субпозичальником) проекту.

Враховуючи незадовільний стан каналізаційного господарства міста та позитивні соціально-економічні наслідки впровадження проекту, депутати Черкаської міської ради 49-ма голосами вирішили надати дозвіл КП «Черкасиводоканал» на участь у проекті «Розвиток міської інфраструктури – 2».
28.06.2014 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter