Прокуратура: На Черкащині роботодавці незаконно звільняють мобілізованих в армію

Прокуратура: На Черкащині роботодавці незаконно звільняють мобілізованих в армію Прокуратурою Черкаської області проведено перевірки додержання вимог законів України «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про Збройні Сили України» в діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій.

У результаті перевірок у сфері бойової і мобілізаційної готовності для захисту України, виявлені численні порушення вимог вказаного законодавства.

Так, районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування незаконно об’єднанували мобілізаційні підрозділи з іншими відділами цих органів. Встановлені факти недоведення мобілізаційних замовлень до підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління або залучаються до виконання мобілізаційних завдань. Крім того, договори про виконання мобілізаційних завдань з підприємствами були укладені з порушеннями закону.

Також зафіксовано незаконне звільнення роботодавцями працівників через те, що ті були мобілізовані до лав Збройних Сил України. Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю на час виконання державних або громадських обов'язків працівникам гарантується збереження місця роботи і середнього заробітку, а також, відповідно до вище вказаних законів, надаються гарантії та пільги.

За результатами перевірок на усунення виявлених порушень законодавства прокуратурою області внесено 40 подань, наразі притягнуто до відповідальності 9 посадових осіб. Працівники, що були незаконно звільнені з роботи та мобілізовані до лав Збройних Сил України поновлені на займаних посадах, за ними збережена середня заробітна плата.
24.06.2014 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter