Ткаченко заявляє про намір реорганізувати роботу ЦНАПів у районах

Ткаченко заявляє про намір реорганізувати роботу ЦНАПів у районах Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко хоче запровадити надання якісних адміністративних у районах через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Як інформують у Черкаській ОДА, першим кроком у цьому напрямку стали відвідини ЦНАПу у Черкасах для перейняття досвіду роботи, оскільки черкаська установа є найзразковішою у області. У подальшому обласний очільник планує апробувати можливість надання подібних послуг через мережу Інтернет. Про це він заявив у п`ятницю під час відвідин черкаського ЦНАПу.

За його словами, поки що подібні заклади, які утворені близько року тому в районах, не піддаються жодному порівнянню.

– Насправді, якщо порівнювати черкаський Центр із районними, то це – небо й земля, – зазначив Юрій Ткаченко. – Як тільки заходиш, впадають в око скриньки для відгуків. Це достатньо корисно, оскільки у такий спосіб можна дізнатися про власні недоліки й проаналізувати їх: наскільки добре та чи інша послуга надається, з чим виникають проблеми і на що слід, у першу чергу, звернути увагу, щоб в подальшому виправити це. Вражений і тим, що люди не чекають на прийом до адміністратора в чергах, є чітко визначений регламент, електронна черга, згідно якої відвідувач чітко знає, коли йому підійти. Безумовно добре й те, що є можливість прийти сюди в суботу.

Утім, як зауважив голова ОДА, серед наявних недоліків установи є те, що більшість заяв надходять не від населення, а від співробітників місцевих та обласної адміністрацій.

– Таким чином гальмується надання послуг безпосередньо пересічним черкащанам, – зауважив він. – Слід обмежувати це й мати чіткий регламент роботи для чиновників.

За словами Юрія Ткаченка, районні ЦНАПи по суті не працюють і люди за звичкою звертаються до держустанов.

– Для прикладу, у Золотоніському районі за адмінпослугами упродовж місяця звертається близько сорока осіб. А має бути тисяча! – сказав він. – Така ж ситуація в багатьох інших районах. Для того, щоб виправити ї, потрібна воля місцевих очільників.

Відтак очільник області хоче, щоб співробітники центрів надання адмінпослуг на місцях повчилися у своїх колег із Черкас й перейняли у них їхній досвід роботи.

– Разом із тим, спершу ми повинні попрацювати з обласними службами, яким слід чітко визначити регламент і алгоритм дій стосовно надання тієї чи іншої послуги в районному центрі, заборонивши надавати їх послуги безпосередньо організаціями, – сказав Юрій Олегович.
Наступним етапом, переконаний, має стати надання цих же послуг через мережу Інтернет.
21.06.2014 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter