Ткаченко: До кінця року треба завершити другу чергу реконструкції очисних споруд у Золотоноші

Ткаченко: До кінця року треба завершити другу чергу реконструкції очисних споруд у Золотоноші Уже до кінця цього року представники обласної влади обіцяють завершити другу чергу реконструкції очисних споруд у Золотоноші: нині вони готові на 60 відсотків. Як інформують у Черкаській ОДА, про це йшлося учора під час зустрічі голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка з мером міста Віталієм Войцехівським та з керівниками відповідних структурних підрозділів.

Золотоніські очисні споруди звели біля хутора Гришківка ще у 1983 році. За матеріалами, наданими начальником відділу експлуатації управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрієм Ліпканем, вони мали переробляти усі стоки міста: від промислових підприємств, соціально-побутових закладів та багатоквартирних житлових будинків. Далі очищена вода скидалася у річку Сухий Згар. Утім, у 2002 році на очисних спорудах сталася значна аварія й відтоді проектний цикл очищення води перестав діяти в нормальному режимі.

Десять років тому там розпочали реконструкцію очисних споруд, яка триває й дотепер. Це створює незручності містянам і забруднює річки Сухий Згар та Золотоношка.

– Цю проблему ми піднімали вже кілька десятків разів. Досі нічого не змінилося і реконструкція, по суті, ніяк не зрушить із мертвої точки, – зауважив міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський. – Ми завжди шукаємо логіку в наших діях і тупцюємо на місці: мали другу чергу запустити в травні, тепер хоч би до осені ці роботи завершити. Звісно, у вас багато подібних об’єктів і я не можу вказувати на те, який із них першочерговий. Для нас все ж таки надважливими є очисні споруди й хотілося, аби на них, зрештою, звернули увагу.

Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко погодився, що треба чітко визначитися з планом дій, завершити другу та приступити до третьої черги реконструкції й ремонту споруд. Інакше очищення відбуватиметься не настільки ефективно.

Друга черга проекту реконструкції, розповів під час зустрічі директор департаменту капітального будівництва Олег Різник, передбачає, насамперед, переобладнання двоярусних відстійників на вертикальні, ще одного – на біореактор, реконструкцію наявного біофільтру, системи знезараження та встановлення повітродувок в приміщенні механічних ґрат для біореактора. Це, кажуть, сприятиме запобіганню аварійної ситуації, покращить роботу каналізаційної мережі міста, якість очистки стоків та в цілому екологічний стан довкілля в регіоні. Комплексне завершення другої черги вимагає 12 424,747 тисяч гривень.

Роботи фінансуватимуть коштом обласного природоохоронного фонду та звертатимуться за допомогою до держави.
05.06.2014 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter