Укравтодор: В Україні шляхи загального користування передадуть на баланс місцевої влади

Незабаром на балансі Укравтодору залишаться автомобільні дороги лише державного значення, решту шляхів загального користування передадуть у комунальну власність місцевих органів влади. Відповідні зміни до законодавства вже розробляються. Про це розповів голова Держагентства Олександр Малін під час Міжнародного транспортного тижня в Одесі, повідомляє прес-служба Укравтодору.

За словами Маліна, такий розподіл дорожньої мережі дасть змогу обслуговувати та ремонтувати автодороги, як за кошти дорожнього фонду, яких завжди обмаль, так і за гроші місцевих бюджетів.

- Керуючи дорожнім господарством безпосередньо на місці, можна більш об’єктивно визначати першочерговість виконання тих чи інших робіт на тій чи іншій дорозі з огляду на її значимість для регіону, – зазначив керівник.

На його думку, лише за таких умов можливе задоволення потреб місцевої громади й оптимальне використання обмежених матеріальних ресурсів. Відтак з майже 170 тисяч км доріг загального користування в комунальну власність обласних, районних і сільських рад буде передано близько 100-130 тисяч км. Це дозволить Укравтодору зосередитися на реабілітації існуючих автомобільних доріг, які є складовими міжнародних транспортних коридорів, а в перспективі – будівництві нових автомагістралей.

Сьогодні Державне агентство автомобільних доріг України утримує 169 тисяч км автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значень. Утримання ж вулиць і доріг у населених пунктах – компетенція місцевих органів влади.
02.06.2014 16:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter