Черкаська ОДА: Про порушення під час виборів Президента на Черкащині

Черкаська ОДА: Про порушення під час виборів Президента на Черкащині У Черкаській ОДА оприлюднили перелік порушень під час голосування на президентських виборах 25 травня на території Черкаської області. Зокрема:

У місті Ватутіне виборець намагався винести з дільниці 710869 отриманий бюлетень. Члени дільничної комісії одразу ж поставили до відома присутнього працівника міліції. Він наздогнав порушника і затримав його. Однак цей виборець встиг розірвати бюлетень. Через це його затримали, міліціонери склали протокол.

У селі Сотники Корсунь-Шевченківського району на дільниці 710389 була всього одна кабінка для голосування та одна скринька для вкидання бюлетенів. При цьому, згідно з законодавством, їх мало бути щонайменше дві. Спостерігачі склали відповідний акт про порушення.

У Черкасах на одній із дільниць, яка розташована у ПК «Дружба народів» мешканців будинку за адресою Пастерівська, 11 нібито не внесли у списки виборців для голосування за Президента України.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Придніпровського району Ганоль Людмила Василівна виїхала разом із головою ОВК №197 на дільницю та особисто перевірила присутність мешканців у списках для видачі бюлетенів. Зрештою, як з’ясувалося, усі мешканці цього будинку були присутніми в обох списках.

Кілька порушень зафіксували у Черкасах на дільниці 711070, яка розташована у 19-ій школі. Зокрема, о 13.45 житель черкасець 1969 року народження розписався власноруч у списку виборців про отримання виборчих бюлетенів за себе та за іншу особу. Члени ДВК надали йому таку можливість. За цим фактом було складено відповідний акт. Водночас, виборці цієї дільниці скаржилися на членів ДВК, які нібито не давали розписуватися їм у списках. При чому в одних списках підписувалися, а в інших ні. Утім, документально цей факт не підтверджений.

Знову ж таки на цій дільниці до закінчення голосування на ДВК виявили близько 150 незаповнених виборчих бюлетенів у сейфі. Викликали правоохоронців, які склали протокол. Голова комісії виправдовувалися, що про бюлетені просто забули.

Тут же на лаві за членами ДВК без особливого догляду лежали незаповнені й непогашені бюлетені. Їх визнали недійсними, хоча за оцінкою спостерігача, ці бюлетені ще можна було використати для голосування шляхом проставлення в них позначок навпроти кандидатів чи партій.

У селищі Цвіткове Городищенського району один із член ДВК прийшов працювати у стані сп’яніння. Дільнична комісія повідомила в міліцію і скаржилася на його стан і зовнішній вигляд.

У Черкасах (711076) на дільниці у школі № 3 голова ДВК виніс з приміщення велику сумку і печатку ДВК, а сейф залишив відчиненим. На дільницю викликали «Самооборону», приїхав «Правий сектор» та кандидатка в міські голови. За даним фактом склали протокол.

Двох черкащан, яких виявили на вулиці Ватутіна обласного центру, підозрюють у розповсюджені листівок нібито агітаційного характеру. Зараз за цим фактом триває перевірка.

У селі В’язівок Чигиринського району виборець намагався розбити скриньку для вкидання бюлетенів. На місце події викликали наряд міліції, яка арештувала чоловіка.

Деякі дільниці у Черкасах (зокрема, у школах №3 та 4) не вчасно розпочали свою роботу.

А у селі Вітове Чигиринського району та Сотниках нібито один і той же виборець занесений у списки загальної та спеціальної дільниці, тобто він міг двічі проголосувати.
27.05.2014 11:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter