Щось у лісі вмерло! Одарич заборонив будівництво кафе на Леніна,2. Вимагає змінити проект та зменшити площу забудови

Щось у лісі вмерло! Одарич заборонив будівництво кафе на Леніна,2. Вимагає змінити проект та зменшити площу забудовиЯк інформують у Черкаському МВК, міський голова Черкас Сергій Одарич на боці мешканців будинку по вулиці Леніна, 2 та Хрещатик, 263, котрі вимагають комфортного проживання. Задля урегулювання конфлікту жителів, які забороняють затуляти їхні вікна майбутнім прибудованим кафе, та забудовників, мер декілька разів зустрічався з ініціативною групою і особисто перевіряв хід будівельних робіт.
– Я уважно вивчив запропонований проект, – коментує міський голова Сергій Одарич. – Практично за всіма позиціями він відповідає державним будівельним нормативам (ДБН). І за висотою, і за інсоляцією, і за призначенням тощо. Але є одна позиція, яка категорично порушена. Після перевірки кількості посадкових місць в існуючій піцерії та в майбутньому кафе встановили, що проектант і забудовник ввели в оману і міського голову, і мешканців. За їхнім твердженням в існуючій піцерії – 40 місць. Натомість їх 77, та ще на літньому майданчику – 60. Отже, запропонованим проектом грубо порушено ДБН щодо необхідної кількості паркувальних місць – майже удвічі. Більше того, наявних парковок навіть не вистачає на існуючий об'єкт.
На підставі цього за дорученням міського голови до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю буде направлено звернення про заборону будівництва доти, доки проект не буде приведено у відповідність до Закону.
– Я сумніваюсь, що проектант зможе знайти місця під паркінг – максимум одне-два. А бракує 8-10. Доведеться змінювати проект і зменшувати площу добудови, – наголошує Сергій Одарич.
Варто зазначити, що міська влада нині майже не має повноважень на погодження подібних будівництв.
– Три з половиною роки тому законодавство було суттєво змінено. У міської влади забрали повноваження щодо погодження проектів будівництва, контролю за здійсненням будівництва і прийняттям об'єктів в експлуатацію. Всі ці повноваження передані Міністерству регіонального розвитку і його підрозділу в області – Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК), – коментує Сергій Одарич. – У міста лишилося лише одне повноваження – надання містобудівних умов і обмежень. По суті, ми лише вказуємо забудовнику на ті додаткові обмеження, які є на його земельній ділянці у зв'язку з наявністю мереж і комунікацій. Всі інші умови і обмеження встановлені законодавством. Місто не має права їх змінювати чи встановлювати нові – це корупція і перевищення повноважень.

Більше читайте тут.
26.04.2012 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
18:40 26.04.2012 Oksana_Kolisnyk:
Доведеться детальніше познайоимтися із законодавством. Бо дається мені, що Сергій Олегович прибідняється. Якби до повноважень міської влади у сфері забудови входили лише надання містобудівних умов та обмежені узв'язку із наявністю комунікацій, то для чого тоді Генеральний план? Щось не стикується у виправданнях міського голови. Але все ж радісно за мешканців будинку, які не полінувалися і наполягли на своєму. Це - успіх вартий розвитку та наслідуванню.
Ось тільки стаття 14 Закону України "Про основи містобудування", яка називається "Компетенція виконавчих органів сільських,селищних, міських рад у сфері містобудування" http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2780-12 Так туточки більше буде від того, чим намагається обмежитися Сергій Олегович.