Сьогодні в Умані молодіжний флешмоб у вишиванках пройшов водночас з предвиборним мітингом Порошенка

Сиджу вдома з малою на лікарняному. Прочитав в соцмережі ВКонтакті, а потім і в ЗМІ таке повідомлення:

«20 травня на знак підтримки країни у важкій соціально-економічній ситуації уманська молодь проведе флешмоб «Я люблю Україну». Уманчани, одягнені у вишиті чи білі сорочки, заспівають гімн України і випустять в небо майже тисячу жовто-блакитних кульок.

Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до нашої акції. Давайте разом покажемо владі, країні, друзям, самим собі, що ми єдині, і що ми любимо Україну!

20 травня о 11.30 збираємося на головній площі міста, біля «Укрпошти». Потрібно бути одягненим у вишиту чи білу сорочку.

Не важливо, якою мовою ти розмовляєш, які пісні співаєш і що одягаєш, головне, що ти любиш Україну, а тому - МИ ЧЕКАЄМО ТЕБЕ!"

Думаю – молодці! Подумки почав приміряти свою вишиванку.

Ввечері поїхав за харчами в АТБ. Бачу – на стовпі висить оголошення про зустріч з кандидатом в Президенти України. За дивним збігом обставин, розпочнеться вона теж 20-го травня о 12:00 на площі Леніна. Отже, підвищена концентрація вишиванок і кульок в центрі міста має статись якраз тоді, коли до нас в гості приїде най-най-най за версією фактично всіх ЗМІ кандидат в Президенти України.
Сьогодні в Умані молодіжний флешмоб у вишиванках пройшов водночас з предвиборним мітингом Порошенка

Що це - збіг обставин чи політичний цинізм?

Якщо перше (збіг обставин) – то організаторам флеш-мобу гарний приклад, як не треба робити надалі. Вивіряйте графік заходів, особливо тих, що проходитимуть в тому самому місці, що й ваш планований захід.

Якщо друге (політичний цинізм) - то це дуже не-людськи - використовувати патріотичні почуття громадян для організації політичної масовки в такий складний для країни час. Скажу банальну фразу, проте - невже заради цього люди вмирали на Майдані? Невже ми отримуємо ще одне підтвердження того, що влада нібито й нова, а замашки лишились старі? Врешті, владцям і чиновникам варто нарешті зрозуміти - люди хочуть відчувати себе ГРОМАДЯНАМИ, а не стадом, яке використовують, хто як хоче і для чого хоче. Бо поки не буде цього усвідомлення, Майдани не скінчаться.

До речі, досвід організації мітингів «по разнарядкє» в Умані має великі традиції. Останній мітинг, вже при новій-старій владі був менше двох місяців тому.

PS. 20.05.14 08:05

Завожу ранком дитину в садочок. Повертаю з вул.Радянську (де «Ощадбанк») в сторону площі. Для не автомобілістів скажу, що там односторонній рух. На зустріч летить машина ДАІ зі включеними проблисковими червоними «маячками». Притискаюсь до узбіччя. Думаю, мабуть якогось порушника ловлять, раз їдуть проти руху транспорту. Виявляється перекривають вулицю. Об’їхати, як звичайні авто, вони не могли.

Завів дитину в садок. Бачу, що під’їзд до центральної площі (в районі магазину «Харчі») також перекритий працівниками ДАІ. Водії, лаючись, розвертають свої авто в цьому «апендиксі». Правда перекритий не для всіх – «непрості» авто вільно долають цю перешкоду.
Іду пішки на площу. Бачу на ганку міськради секретаря міськради Олександра Цебрія та Станіслава Маркова. Запитую чому так рано перекрили площу.

Олександр Цебрій відповідає: «Перекрили, бо монтується сцена, щоб люди нікуди не влізли, також треба прибирати. Думаю це не є проблемою».

Іду подивитися до сцени. Вона змонтована, встановлюють лише звукову апаратуру і проїзд біля неї вільний. На мій погляд, можна було би встановити огорожу навколо сцени та декілька міліціонерів - цього було би досить. А за годину перекрити площу і дати службі безпеки Порошенка зробити свою справу. І це би не створювало автомобільний колапс в час пік.

Я розумію що зараз складна ситуація і вона потребує певних обмежень. Але треба мати повагу не тільки до гостей міста, а й до його мешканців.

Юрій Красновид 04744.info
20.05.2014 14:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter