На Чигиринщині вшанували пам`ять борців за волю України

На Чигиринщині вшанували пам`ять борців за волю України Як інформують у Черкаській ОДА, в неділю, 13 квітня, біля пам’ятника у центрі села Мельники Чигиринського району вшанували пам'ять борців за волю України часів Богдана Хмельницького, козацтва Армії УНР та полку гайдамаків Холодного Яру.

Мітинг пам’яті розпочали з покладання квітів до підніжжя меморіалу Холодноярським героям та виконання державного гімну. Потому над колишньою столицею Холодноярської республіки (яка проіснувала з 1919 до 1922 року) залунали звуки кобзи.

Серед присутніх був і голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Під вигуки «Слава Україні!» він звернувся до учасників мітингу із закликом об’єднуватися.
– Зараз усі разом ми пишемо нові сторінки історії, – сказав Юрій Олегович. – Пам’ятаймо, що історія наших перемог є історією об’єднання, а історія поразок – це історія розбрату. Ми, нова владна команда, складаємо перед вами іспит за тими заповідями холодноярців, які під гаслом «Воля або смерть» творили історію і захищали нашу незалежність.

Очільник області підкреслив, що цей заклик особливо важливий нині – у складний і випробувальний для України час.

Принагідно кількох черкащан під час заходу відзначили нагородами. Так, спільна відзнака обласної ради і ОДА «За заслуги перед Черкащиною» дісталася президенту Історичного клубу «Холодний Яр» Роману Ковалю, а ювілейна відзнака «200 років з дня народження Тараса Шевченка» віднині зберігатиметься в особистому архіві завідувача відділом «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Богдана Легоняка.

Хоча цього дня зазвичай віддають шану козакам та старшинам полку гайдамаків-холодноярців учора всі згадували полеглих під час сутичок подій у Києві українців.

Опісля мітингу, люди рушили до Гайдамацького ставу, на берегах якого козаки з усієї України освятили зброю. А продовжилося вшанування борців за волю України вже на хуторі Буда. Там у цей день відкрили пам’ятний хрест Небесній сотні. Загалом, меморіальні заходи тривали впродовж двох днів. Напередодні вони розпочалися панахидою в Суботові та мітингом у Матвіївці.
14.04.2014 15:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter