В ОДА показали короткометражний фільм "Ткаченко та єпископи: посиділи, потеревенили, розійшлися"...

В ОДА показали короткометражний фільм "Ткаченко та єпископи: посиділи, потеревенили, розійшлися"...Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко зустрівся із представниками Ради Церков і релігійних організацій обласної державної адміністрації та обговорив із ними можливість майбутніх спільних дій для вирішення суспільних проблем черкащан і розвитку духовності серед них. Про це иповідомляє прес-служба ОДА.
– Саме з вами мені хотілося б порадитися стосовно того, як забезпечити спокій людей в такий непростий час, – сказав Юрій Олегович. – Зараз перед усіма постало чимало проблем – до наявних економічно-політичних труднощів додалася ще й зовнішня агресія з боку Російської Федерації щодо України. Як представники духовенства ви зможете заспокоїти людей і забезпечити державний суверенітету України. Разом з вами ми повинні зробити все можливе для того, щоб на Черкащині не виникало проявів сепаратизму.

Митрополит Черкаський і Канівський, керуючий Черкаською єпархією Української Православної Церкви владика Софроній у контексті останніх подій в країні зазначив, що для того, аби й надалі українці жили під мирним небом над головою, слід пам’ятати власну історію.

– Усе полягає у нашому моральному житті – як ми живемо, виконуємо свої обов’язки і чого навчаємо інших, – сказав він. – У першу чергу, всім без винятку треба любити свою державу, незалежно від віросповідання чи мови, якою говоримо. Для того, щоб був мир в Україні, необхідно знати й вчити власну історію. Тільки так нам вдасться побудувати сильну українську державу. Разом із тим, освіченість – це не лише ті шкільні знання. Наших дітей сьогодні слід виховувати й навчати справедливо і з любов’ю, адже з них і починається Україна.

Священнослужителі дійшли згоди в тому, що нині для омріяного всіма майбутнього слід працювати над духовністю.

– Церкві є що дати суспільству в законодавчому, виконавчому, освітянському полі, – підтримав настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви міста Черкаси отець Юліан Шеремет. – Ми маємо активно брати участь у суспільному житті, але не в політиці, оскільки церква завжди програє коли вмішується в політику.

Не просто боротися з людськими пороками, а намагатися викорінити їхні причини закликав єпископ Черкаський і Кіровоградський, керуючий Черкаською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви владика Іларіон.

Так, під час зустрічі духовенство висловило бажання, аби доопрацювати й оновити положення про Раду Церков і релігійних організацій та звернули увагу на необхідність відділення хоча б на місцевому рівні культури і релігії.

Митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан під час розмови зазначив, що нині є необхідність об’єднання правлослав’я в Україні та створення єдиної православної церкви.
– Ми всі собратія, які через певні політичні чинники опинилися розділеними, – сказав владика Іоан. – Хоча б у межах нашої Ради нам слід розглядати можливість і перспективи утворення єдиної Помісної Православної церкви.

На думку владики Іларіона, єднання, у першу чергу, має полягати у шанобливому ставленні один до одного, а також у мирі й злагоді в церковному середовищі.

У цілому, представники духовенства вирішили зробити такі зустрічі регулярними, пізніше вони делегують одного зі своїх представників, який у майбутньому міг би стати радником голови ОДА з питань релігії і духовності. Окрім того, Юрій Ткаченко погодився з священнослужителями щодо необхідності залучення представників релігійних громад до проведення культурно-просвітницьких заходів у закладах культури області та проведення тематичних уроків у школах області.
09.04.2014 15:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter