У Черкасах готуються до купального сезону

У Черкасах готуються до купального сезону До 15 травня цього року міські пляжі Черкас мають бути готові до відкриття купального сезону. За цим слідкуватиме відповідна робоча група у складі представників Черкаського міськвиконкому, рятувальників, СЕС, КП «Комбінату комунальних підприємств» та правоохоронних органів під головуванням заступника міського голови Володимира Ромашова.

Про це йдеться у нещодавно прийнятому рішенні виконавчого комітету Черкаської міської ради «Про організацію безпеки використання місць масового відпочинку людей на водних об’єктах (міських пляжах) у м. Черкаси».

Начальник управління цивільного захисту департаменту ЖКК Черкаської міської ради Юрій Кривошея розповів, що визначено місця масового відпочинку людей на водних об’єктах (міські пляжі), які підлягають постійному і обов’язковому обслуговуванню на договірній основі аварійно-рятувальними службами.

А саме: пляж «Соснівський» (прибережна територія від залізничного насипу до спуску по вул. Пролетарській); пляж «Пушкінський» (прибережна територія між спусками по вул. Франка та вул. Пушкіна); пляж «Рив’єра» (прибережна територія від підприємства громадського харчування «Рибка» до вул. Розкопної); пляж «Смілянський» (прибережна територія навпроти будинку № 89 по вул. Героїв Дніпра); пляж «Митницький» (прибережна територія від спуску по вул. Богдана Хмельницького до перехрестя вулиць Героїв Дніпра та Сержанта Смирнова).

– Також затверджено порядок підготовки місць масового відпочинку людей на водних об’єктах (міських пляжів) до купального сезону та їх утримання у літній період, – розповів Юрій Вікторович.

За його словами, періодом купального сезону традиційно вважається сезонний проміжок часу з 01 червня до 15 вересня.

– До початку купального сезону для отримання паспорту пляжу їх власникам необхідно провести обстеження і очищення дна акваторії від сторонніх предметів, з залученням водолазів-професіоналів та отримати від виконавця водолазного обстеження паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу, акт про усунення перешкод з дна акваторії пляжу, карту виміру глибин дна акваторії пляжу, – наголошує Юрій Кривошея.

А також відзначає, що для попередження нещасних випадків на воді та надання допомоги тим, хто її потребує, власникам пляжів потрібно створити сезонний рятувальний пост і організувати постійне чергування рятувальників, що пройшли відповідну підготовку та мають посвідчення рятувальника. При відсутності підготовлених рятувальників – укласти договір з КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба» або з іншими рятувальними підрозділами.

На видних місцях пляжу обладнати і розмістити стенди з довідковою інформацією, зокрема, щодо правил безпечного відпочинку на воді.

Тоді як у місцях, заборонених для купання, встановити відповідні щити з попереджувальними написами, а небезпечні місця дна акваторії пляжу позначити віхами або буями з написом «Небезпечно!».

– На територіях пляжів мають бути встановлені роздягальні та громадські вбиральні. Тоді як у період купального сезону власники пляжів мають подбати про наявність контейнерного майданчику для зберігання побутових відходів поза межами пляжної зони, а також – урн для сміття. Крім цього – забезпечити прибирання берегу, роздягалень, зеленої зони тощо, – зауважує Юрій Вікторович.

А також радить жителям Черкас та гостям нашого міста відпочивати лише в облаштованих для купання місцях.
08.04.2014 13:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter