Черкаська міськрада провела екстрене засідання з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні

Черкаська міськрада провела екстрене засідання з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні Учора відбулося позачергове пленарне засідання четвертої сесії Черкаської міської ради з розгляду питання: «Про суспільно-політичну ситуацію в країні». Як інформують у Черкаській міській раді, секретар міської ради, в.о. міського голови Віктор Білоусов наголосив, що сесію скликано на пропозицію депутатів міської ради Романа Дісканта, Олега Ліходькіна і Артура Савіна, підтриману на вчорашньому пленарному засіданні. Проведення позачергового засідання викликане тривожною суспільно-політичною ситуацією в Україні, пов’язаною з загрозами цілісності нашої держави, та, зокрема, тими подіями, які останнім часом відбуваються в АР Крим.

Із цими питаннями практично були пов’язані всі депутатські виступи.

Так, депутат Василь Маринкевич, звертаючись до колег, закликав їх у ході обговорення питання порядку денного зайве не нагнітати ситуацію. За його словами «кухарка має куховарити, чоботар – шити чоботи, а воїн – захищати Батьківщину». Тобто, кожен має професійно займатися своєю справою, а завдання депутатського корпусу – забезпечити нормальну життєдіяльність міста та умови проживання для його мешканців.

Депутат Олег Лиходькін оголосив низку пропозицій, висловлених у депутатському зверненні. Вони стосувалися оцінки суспільно-політичної ситуації в країні та вжиття доцільних, на його думку, заходів, яких слід першочергово вжити міській раді в цей непростий для всієї країни період.

Про кроки, які вживаються органами державної і місцевої влади з підготовки до можливої мобілізації поінформував присутніх військовий комісар Черкас Євген Корж.

– У всіх на вустах – мобілізація. Та це не те, що кожен думає, мовляв, прийде в військкомат, отримає зброю і піде воювати! Ні! Це цілий комплекс заходів переведення установ на роботу в умовах воєнного часу. У зв’язку з цим проведено всі заходи для мобілізації людських ресурсів, – підкреслив військовий комісар Черкас.

Військовий комісар подякував секретарю міської ради Віктору Білоусову, що те, що 3 березня міськвиконком провів координаційну нараду з питань підготовки до мобілізації та оперативно ухвалив необхідні рішення.

Він закликав мешканців міста до спокою та не панікувати.

– Хто отримує мобілізаційне розпорядження, то треба розуміти, що це просто контрольна перевірка і не потрібно відразу ж бігти у військкомат. Мобілізація не оголошена! Тож не варто впадати в паніку і агонію. Військові частини приведені в повну бойову готовність, що передбачає, насамперед, повну заправку танків до максимального запасу ходу, завантажені всі боєприпаси, те, що необхідно, – укомплектовано. Екіпаж знаходиться в військовій частині до виконання завдань за призначенням. Про це доповідається секретарю міськради і він вирішує питання, які потрібно, – зазначив Євген Корж.

Військовий комісар також категорично відкинув інформацію, нібито всі військові частини в Україні розкрадено:

– Ми можемо дати надійну відсіч. У нас озброєння як і в Росії, може воно менш чисельне і трохи морально застаріле, та в Росії таке ж озброєння. Тож проти них буде застосована та ж зброя. Тут вже на перший рівень виходить психологічний аспект. Тож треба зберігати спокій і не впадати в паніку!

Євген Корж подякував за допомогу, яку надають військовому комісаріату як прості громадяни, так і підприємства. Зокрема, черкаським автомайданцівцям, які протягом трьох діб розвозили оповіщення військовозобов’язаним громадянам. А також підприємствам КП «Черкаситеплокомуненерго», «Водоканалу», працівникам сфери охорони здоров’я, місцевим підприємцям тощо.

– Не знаю, що думає Росія, але військовий патріотизм показує, що наш народ, якщо треба стати на захист України, зробить це! – висловив особисте переконання військовий комісар Черкас.

Він зазначив, що станом на 13 березня у військовому комісаріаті зареєстровано 1233 військовозобов’язаних.
Перед депутатами виступив заступник міського голови Володимир Ромашов, який доповів про рішення та вжиті заходи за наслідками засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що діє при виконавчому комітеті Черкаської міської ради.

Володимир Анатолійович наголосив, що ситуація щодо сталої роботи підприємств із життєзабезпечення населення в умовах можливих надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру, знаходиться під контролем міської влади.

Вже вжито відповідних заходів із забезпечення функціонування на належному рівні в умовах припинення енергопостачання об’єктів медичної галузі (поліклінік, лікарень, пологових будинків) та підприємств, які відповідальні за тепло- та водопостачання, а також важливих потенційно-небезпечних підприємств міста тощо.
Його доповідь доповнили начальник управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Юрій Кривошея й завідувач сектору з питань режимно-секретної та мобілізаційної роботи департаменту управління справами та юридичного забезпечення Володимир Котельва.

Зокрема, йшлося про те, що проведено перевірку системи оповіщення міста, встановлено працездатність 36 сирен із 44 наявних. До речі, і решта 8 – справні, нині вирішуються питання їх введення в роботу.

Щодо готовності евакуаційних органів, то у разі потреби діятимуть 27 евакуаційних пунктів, із 15 перевізниками укладено угоди на здійснення евакуаційних перевезень. У першу чергу – людей похилого віку, жінок та дітей. Загалом на ці цілі планується залучити 324 одиниць транспорту. Визначені місця для тимчасового перебування постраждалого населення, розташування польових госпіталів тощо. Також відповідна робота ведеться з підприємствами-надавачами послуг із забезпечення водою та продуктами харчування.

Зрештою, незважаючи на різноманітність думок і суджень, єдиний тест рішення та звернення депутатів було узгоджено та буде оприлюднено після підписання в.о. міського голови Черкас Віктора Білоусова.
15.03.2014 10:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter