Лідери національних меншин Черкащини одностайно підписали заяву із засудженням дій Росії в Криму, яку їм підсунула голова облради Коваленко

Лідери національних меншин Черкащини одностайно підписали заяву із засудженням дій Росії в Криму, яку їм підсунула голова облради Коваленко Як інформують у Черкаській облраді, 12 березня голова обласної ради Валентина Коваленко провела зустріч з представниками етнічних груп, що проживають на Черкащині.

Голова обласної ради зазначила, що мешканці Шевченкового краю стурбовані розпалюванням агресії з боку Росії і попросила представників національних меншин, як прийнято їх називати, висловити своє ставлення до подій.

За її словами, на Черкащині проживають тринадцять етнічних груп. Зокрема, азербайджанці, білоруси, вірмени, євреї, німці, поляки, росіяни, роми, хорвати та інші. А легалізовано 57 громадських об’єднань. Всі вони користуються громадянськими правами нарівні з корінними жителями краю – діти відвідують школу, старші обирають професію і місце роботи за бажанням і здобутими знаннями та навичками.

В обговоренні взяли участь від єврейської громади Дмитро Співаковський і Давид Летічевський, від поляків – Геннадій Лінєвич, греків – Тетяна Катренко-Куркчі, вірменів – Тер-Нарек Амірян, азербайджанців – Мазахір Ібрагімов, ромів – Володимир Бамбула.

Всі без винятку присутні в розмові заявили, що в силу різних причин Україна для них стала другою батьківщиною. В декого тут поховані їхні батьки, народилися їхні діти. Ніхто ніколи не завдавав їм кривди та зневаги, вони ніколи не відчували агресії та дискримінації за національною ознакою. Незважаючи на послаблення співпраці об’єднань національних меншин в останні роки, вони брали активну участь в суспільному житті – проводили фестивалі, інші заходи, створювали клуби тощо.

Тим більше представникам національних товариств не зрозуміло, на якій підставі Росія ввела своїх військових на Кримський півострів, здійснивши агресію на територію України. Вони безумовно відстоюють думку про те, що Україна має бути єдина, неділима, сильна, стабільна і успішна європейська держава і готові стати на її захист.

Присутні на зустрічі одноголосно підписали спільну заяву і залишили її відкритою для того, щоб представники інших етнічних груп могли приєднатися до неї. (Повний текст заяви нижче).


Спільна заява представників національних меншин, що проживають на території Черкаської області

Ми, представники національних меншин Черкащини, за непростих обставин, у яких перебуває Україна та її регіони, дійшли спільного рішення про наступне.

Ми всі, разом із владою області, представниками політичних партій, громадських і релігійних організацій, беремо на себе спільну відповідальність за ситуацію в регіоні, і звертаємось до всіх свідомих громадян долучитися до нас і зробити все заради збереження миру та спокою в нашій області.

Ми всі – жителі України. Україна – мультикультурна, поліетнічна, різномовна країна. І ми відповідально заявляємо, що на Черкащині немає й ніколи не було проявів міжетнічної неповаги чи ворожнечі, не виникали конфлікти на міжнаціональному ґрунті. Усі жителі області є рівними незалежно від мови спілкування, національності, етнічності, віросповідання, політичних вподобань, місця народження, проживання тощо.

Як представники національних меншин Черкащини, чиї рідні й близькі проживають по всій країні, рішуче протестуємо проти інтервенції російських військ на Кримський півострів і вимагаємо всі незаконні військові підрозділи негайно покинути українську землю, для окупації якої немає жодних правових засад. Також закликаємо громадськість Російської Федерації виступити проти мілітаристських зазіхань теперішнього Уряду Росії на територіальну цілісність України. Це прямий замах на демократію в Україні, її цілісність та суверенітет.

Ми звертаємося до російських військовослужбовців і пояснюємо, що їх грубо обмануло вище військове й політичне керівництво з приводу ситуації на півострові і в Україні в цілому. Закликаємо усіх учасників, які задіяні до військової конфронтації й конфлікту, відмовитися від пропаганди сили, не допустити кровопролиття та вирішувати протиріччя виключно мирним шляхом.

Ми також нагадуємо органам влади, які фактично контролюють Кримський півострів, що вони зобов’язані створити умови безпеки та поваги до прав людини, включно з повагою до прав національних меншин, для всіх людей, присутніх на території, незалежно від того, чи вони є росіянами, українцями, кримськими татарами, чи мають інше коріння.

Звертаємося до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, Ради національної безпеки і оборони України з вимогою забезпечити територіальну цілісність країни та безпеку її мешканців.

Звертаємося до громади нашого краю, жителів кожної області. Як земляки Тараса Шевченка, у дні його великого ювілею, закликаємо кожного до загального примирення, відновлення злагоди і порозуміння на нашій землі, що стала нам рідною.

Об’єднаймо зусилля довкола ідеї збереження миру, територіальної цілісності й суверенітету України!
13.03.2014 11:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter