Облавтодор: Кримінальне провадження проти керівників "Уманьавтодор" давно закрили. Тому освоювати 120,3 млн. грн. на ремонт траси "Київ-Одеса" можна

13 лютого Служба автомобільних доріг у Черкаській області уклала три угоди з ПАТ «Уманьавтодор» на виконання поточного середнього ремонту ділянок автодороги державного значення Київ-Одеса. Загальна вартість послуг становить 120,3 млн. грн. Востаннє ці ділянки ремонтували 10 років тому. Варто зазначити, що рух транспорту тут дуже інтенсивний, влітку сягає до 46 тисяч автомобілів на добу. Про це інформує прес-служба Служби автомобільних доріг у Черкаській області.
Облавтодор: Кримінальне провадження проти керівників "Уманьавтодор" давно закрили. Тому освоювати 120,3 млн. грн. на ремонт траси "Київ-Одеса" можна

Так, ПАТ «Уманьавтодор» відремонтує 12 км автодороги. Зокрема, на ділянках км 183+977 – км188+100 (51,4 млн. грн.), км 188+100-км 192+400 (40 млн. грн.), км 192+400-км 195+200 (28,7 млн. грн.). Процедура закупівлі послуг проведена за основною (конкурентною) процедурою – «відкриті торги». Оголошення про закупівлю фактично було розміщене більше, ніж за місяць до розкриття пропозицій у «Віснику державних закупівель» та в міжнародному виданні «Announcer of the public purchasing».

– Оскільки ПАТ «Уманьавтодор» запропонувало свої послуги за нижчою вартістю, довшим відтермінуванням оплати, підприємство й було визначено переможцем процедури закупівлі, – коментує юрисконсульт Служби автомобільних доріг у Черкаській області Олена Кучеренко. – Зазвичай пропозиції в подібних процедурах подають два-три учасники. Найбільше їх було п’ять.

У ЗМІ вже з’явилася інформація, що технічне завдання по закупівлях «не оприлюднене, відтак невідомо, які роботи будуть проведені».
– З метою отримання учасниками процедури закупівлі найбільш повної інформації про обсяги робіт, замовник передбачив у документації конкурсних торгів можливість, за відповідним запитом, отримання проектно-кошторисної документації в повному обсязі, – додає Олена Кучеренко.

Фахівці пояснюють, що вартість ремонту кілометра міжнародної дороги коштує від 10 до 12 млн. грн. тому, що проїжджа частина дуже широка – 18,5 м.
– Варто враховувати те, що ця автодорога належить до категорії 1б і ширина однієї смуги проїзду по ній становить 9,25 метра, – зазначає перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Черкаській області Сергій Майданюк. – На дорогах інших категорій – 7,5 метрів.

Перед виготовленням проектно-кошторисної документації Державний науково-дослідний інститут ім. М. Шульгіна провів відповідні дослідження. За їх результатами, з метою раціонального використання коштів і збереження існуючої мережі доріг, що є пріоритетом Укравтодору в період обмеженого фінансування галузі, на ділянках Київ-Одеса вирішили виконати поточний середній ремонт. Проте, за міжремонтними термінами ці ділянки потребують капітального ремонту, але вартість одного кілометра доріг в такому разі сягне більше 20 млн. грн.

Поточний середній ремонт виконають з укладанням шару ЩМА, який прослужить від 3 (за гарантією) до 5 років.

Щодо кримінального провадження проти працівників ПАТ «Уманьавтодор», яке порушене торік у лютому, Служба автомобільних доріг у Черкаській області володіє інформацією про закриття даного провадження 21 березня 2013 року.
03.03.2014 16:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter