На Черкащині революційні "солдати та матроси" масово шугають керівників провладних газет

На Черкащині революційні "солдати та матроси" масово шугають керівників провладних газет Запровадити мораторій на поспішне звільнення керівництва ЗМІ – таке звернення до всіх органів влади схвалив секретаріат Черкаської обласної організації Національної спілки журналістів України 27 лютого.

На розширене засідання секретаріату обласної організації Національної спілки журналістів України приїхали головні редактори районних газет.
Вів засідання відповідальний секретар обласної організації НСЖУ Василь Трохименко.

Головні редактори районок розповіли про те, що останнім часом агресивно налаштовані люди, які називають себе представниками революційних політичних партій, втручаються у роботу редакцій.

У Корсуні-Шевченківському група осіб вигнала із приміщення редакції всіх працівників, крім двох, а тим, хто залишився, надиктували свої матеріали замість редакційних. Головному редактору Людмилі Моренко наказали написати заяву про звільнення, погрожуючи «винести її вперед ногами».

Є факти тиску на редакторів комунальних ЗМІ у Жашкові, Чигирині, інших районних центрах області.

У своїх виступах редактори наголошували, що при старій владі зазнавали постійного тиску й сподівалися, що революційні зміни в країні принесуть пресі свободу слова й законність. Натомість на практиці редакції стикаються із справжнім цензуруванням, тиском та залякуванням з боку деяких представників учорашньої опозиції.

Не обійшлося без проблем і в редакції «Черкаського краю».

- Сьогодні ситуація, в яку потрапили комунальні видання, найгірша за всі часи їх існування в незалежній Україні, - наголосила головний редактор цього видання Тетяна Калиновська. – Вчора «Черкаський край» ледве не став жертвою зухвалого пограбування. Весь день редакційними коридорами ходили невідомі особи, які на запитання, хто вони такі, відповідали грубо й агресивно. А потім хтось зайшов у приміщення рекламного відділу й намагався серед білого дня винести звідти комп’ютер. На щастя, працівникам редакції вдалося нагнати грабіжників. Сьогодні ми мусили виставити на вході в редакцію охорону.

Журналіст видання Володимир Лимаренко закликав усіх постраждалих від свавілля редакторів та журналістів звертатися із заявами в правоохоронні органи. Також, на його думку, виходом із ситуації може стати закон про незалежність засобів масової інформації.

Деякі редактори заявили про те, що змогли знайти спільну мову з усіма політичними силами у своїх районах. Вони закликали колег наслідувати свій приклад.
Також прозвучала ідея залучити для захисту й посередництва Українську спілку ветеранів Афганістану.

Секретаріат обласної організації НСЖУ вирішив звернутися до керівних органів держави, області, районів, депутатів і громадських активістів із зверненням, у якому вимагає зробити все необхідне для припинення проявів насильства та неорганізованості. Журналістська організація пропонує:

1. Терміново і повсюдно запровадити мораторій на поспішне і непродумане прийняття кадрових рішень щодо керівництва ЗМІ.

2. Утворити при обласній, районних та міських радах області компетентні комісії за участю депутатів, представників громадських організацій, трудових колективів ЗМІ, членів правління обласної організації НСЖУ для об’єктивного розгляду ситуації, прийняття виважених справедливих рішень, щоб не допускати зривів у роботі ЗМІ.

3. Закликати всіх депутатів, громадські організації, громадян сприяти діяльності редакційних колективів, друкарень, телерадіокомпаній, всіх журналістів області, кореспондентів українських і зарубіжних видань, телеканалів, інтернет-сайтів.

4. Застерегти порушників правопорядку та законності від рейдерських захоплень редакційних приміщень, майна, погроз на адресу журналістів, безпідставних звинувачень, навмисного перешкоджання діяльності журналістів, що загрожує інформаційній безпеці.
27.02.2014 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
12:20 28.02.2014 valet:
Необхідно терміново звільнити з роботи і оновити редакційні колективи міськрайонних видань, у яких рильце в пушку. Не варто гратися у ВЕСІЛЛЯ В МАЛИНІВЦІ...
22:08 27.02.2014 tvinpix:
Коли редактори в своїх ЗМІ, вислужуючись перед владою Януковича, активістів Майдану називали екстремістами та терористами, спілка журналістів не била на сполох, а тепер всі злякались втратити свої редакторські крісельця. Негоже так, панове. Зберігайте обличчя, з яким ви самовпевнено ходили при владі Януковича, не перефарбовуйтесь в інший колір. Ви заслужили ганьби!
А наляканим тьотям- і дядям-редакторам раджу прочитати оце http://life.pravda.com.ua/person/2014/02/27/154450/