На попереджувальний страйк у Черкасах попри загрозу поширення ГРВІ вийшло близько 100 осіб

На попереджувальний страйк у Черкасах попри загрозу поширення ГРВІ вийшло близько 100 осібУ Черкасах пройшов перший попереджувальний страйк, повідомляє Gazeta.ua.
Учасники акції приєдналися до протестуючих зі всієї України.
Біля сотні осіб вийшли на Соборону Площу. Більшість з них - пенсіонери.
Водночас на площі - зовсім не багато молоді та людей середнього віку. Однією з причин цього організатори заходи називають проведення страйку на годину раніше від всеукраїнського.
Крім того, до страйку приєдналося біля десятка черкаських підприємств, зокрема це Авторинок, Черкаський бізнес-клуб, Центральний ринок. Також підтримку висловили драмтеатр імені Т. Г. Шевченка, "Юрія-Фарм", а також працівники пологового будинку, тролейбусного парку і водоканалу.
Організатори кажуть, що представники цих підприємств були на зібранні.
Від драмтеатру до присутніх виступив актор Олександр Гуменний.
"У нас затримка по зарплаті - 6 днів. Колектив - невеликий, всього 150 чоловік. Навіть нам ці гроші видати не можуть. У минулому році, коли не виплачували зарплату два тижні, ми зупинили виставу і розповіли про це глядачам. Після такого розголосу чиновники звернули на нас увагу і знайшли гроші, але запитували чому не прийшли в їхні кабінети. І ось сьогодні ситуація повторюється. Колективом ми вирішили, що почекаємо ще тиждень. І далі будемо вдаватися до якихось дій", - сказав актор.
Підтримати страйкарів приїхав нардеп від "Батьківщини" Леонід Даценко. У виступі він наголосив, що якщо ситуація в країні не покращиться, то українці вийдуть на вулиці через економічну кризу, бо країна - на грані дефолту.
Від Черкаського бізнес-клубу до страйкарів звернувся Віталій Чепелуха.
"У нас в країні не можливо відкрити свою справу. Тобі не виділяють землю. Ставлять палиці в колеса, коли хочеш взяти в оренду приміщення. Якщо станеться диво і ти почнеш свій бізнес, то позаплановими перевірками і погрозами кримінальних справ ти його або закриєш, або будеш працювати так, як тобі треба говорити. У нас є бізнесмени, які хочуть і можуть працювати, тому ми підтримуємо Майдан і ми підтримуємо страйк", - сказав бізнесмен.
Голова обласного черкаського УДАРу в кінці зібрання анонсував про завтрашній приїзд в Черкаси Віталія Кличка. Зустріч з політиком відбудеться о 17.00 годині.

Ірина Патлатюк
13.02.2014 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter