Яценко пропонує на законодавчому рівні створити в Умані 100-долларове гетто для хасидів. В інтересах уманчан

Нардеп Антон Яценко зареєстрував законопроект №3890 «Про особливості святкування Рош-га-», де пропонує кожному хасиду електронні перепустки за 100 доларів в день. Як повідомляє Вечірня Умань, міжнародні організації вже відреагували — кажуть, за такі гроші краще вже Мальдіви, ніж Умань…
Покращення умов паломництва, суворі правила поведінки, порядок на вулицях і… пропускний режим для хасидів, пропонує новий законопроект Антона Яценко. Нардеп хоче, щоб на закриту територію паломництва брацлавські хасиди потрапляли лише через контрольно-пропускний пункт за спеціальними електронними перепустками. До електронної перепустки вносити інформацію про особу: ім’я особи; дату народження; стать; реквізити документів, виданих особі (тип, назва документа, серія, номер, дата видачі та уповноважений суб’єкт, що видав документ, строк дії документа); громадянство; дані, щодо строку дії електронної перепустки. Гроші від придбання перепустки мають іти в бюджет міста.
Паломники не в захваті від такого законопроекту. Кажуть, що при таких умовах можуть оголосити бойкот та взагалі не приїхати до Умані взагалі.
- Думка хасидів про законопроект категорично негативна. Він не реальний, – коментує даний законопроект Шимон Бускіла, Віце-президент Міжнародного благодійного фонду брацлавських хасидів імені Раббі Нахмана. – Паломники можуть оголосити бойкот та просто не приїхати. Ніхто не готовий заплатити по 100 доларів в день ні за що. Могила Раби Нахмана дуже святе для нас місце. І якщо почнеться шантаж, народ може не правильно це зрозуміти. Даний законопроект нагадує ті часи, коли віруючих зачиняли на певних територіях і давали картку з номером. Ми не проти, щоб був дохід жителям та владі. Моя особиста думка, що потрібно створити фонд, організацію, яка буде отримувати певну суму від хасидів зі сторони паломників та жителів, і разом із місцевою владою будуть наводити порядок.
Нардеп бойкоту не боїться
На зауваження Шимона нардеп відреагував спокійно. Стверджує, що не боїться бойкоту від паломників та їхнього неприїзду до Умані. Навпаки впевнений, що місто на цьому може тільки зекономити.
- Місто не розвивається так, як потрібно. На забезпечення санітарно-епідеміологічної ситуації, правопорядку, медичного обслуговування, вивозу сміття в період паломництва хасидів місто витрачає великі кошти. В результаті чого виникають постійні дефіцити в бюджеті, і влада змушена брати кредити. – коментує дану ситуацію Антон Яценко. - Я розумію пана Шимона Бускілу, але я народний депутат України, а не Ізраїлю. Мене обрали на цю посаду уманчани, і я турбуюся й буду турбувати про них надалі. Ходять чутки, що паломники платять по 300-400 доларів в день на проживання, харчування та дають хабарі різним організаціям, чиновникам та фондам. Місцевий бюджет від цього нічого не отримує. Я не розумію, чому уманчани мають оплачувати святкування Рош-га-Шана, замість того щоб поставити, наприклад, нове вікно у школу чи дитячий садок. Досить. Будемо це питання врегульовувати. Зараз я до речі, розробляю ще один законопроект про вільний вхід уманчан до дендрологічного парку «Софіївка». Будемо і надалі працювати над розвитком Умані.
27.01.2014 18:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter