Патріарх Філарет відмовився від ордену Януковича

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відмовився приймати орден від Януковича. Відповідна заява Філарета розміщена на сайті УПЦ-КП.

З офіційного повідомлення на сайті Президента України стало відомо про указ глави держави про нагородження мене орденом «За заслуги» І ступеня. Також на сьогоднішньому засіданні Священний Синод Київського Патріархату виніс рішення про нагородження мене орденом святого апостола Іоана Богослова – у зв’язку з моїм 85-літтям.
В умовах, які сьогодні склалися в Україні, коли загинули люди, а в центрі Києва триває жорстоке протистояння, я прошу не вручати мені нагород. Це моє рішення також підтримали члени Священного Синоду та інші архієреї, що зібралися сьогодні у Києві.
Розділяючи з українським народом біль та скорботу Церква молиться за мир і припинення міжусобиці та закликає до молитви всіх віруючих. Також ми молимося за душі загиблих, за полегшення страждань та уздоровлення постраждалих. Я благословляю духовенству Київського Патріархату звершувати молитви там, де цього просять люди, сприяти втихомиренню ворожнечі.
Вірю в милість Господню до України.
Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України
22.01.2014 21:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter