"Згвалтування" в Умані: "злочин" невпинно перетворюється на водевіль

Прокуратура Черкаської області здійснює нагляд за ходом досудового слідства у справі, яка порушена 20 березня 2012 року Уманським МВ УМВС України в Черкаській області (п`ятьох молодих людей було затримано за підозрою у згвалтуванні дівчини; за кілька днів підозрюваних випустили, бо “постраждала» зізналася, що обмовила затриманих).
Як повідомляють у прес-службі прокуратури Черкаської області, 28 березня 2012 року на 17 годину заявницю було запрошено повісткою до Уманського міського відділу УМВС України в Черкаській області для проведення слідчих дій, які завершилися о 21 годині 30 хвилин. Дівчина залишила приміщення Уманського міського відділу УМВС України в Черкаській області. Але близько 23 години вищевказана особа прийшла до міськвідділу міліції та виявила бажання надати додатково, за її словами, дуже важливі свідчення.
Оскільки кримінально-процесуальний закон не містить вказівок відносно часу провадження слідчих дій, але забороняє провадження допитів, виїмок, обшуків у нічний час (нічним часом вважається час з 22 до 6 години за місцевим часом), за винятком невідкладних випадків.
Тому за її бажанням було прийнято рішення провести додатковий допит з використанням відеозапису. По завершенню якого відбувся перегляд відеозапису заявницею разом з учасниками слідчих дій та технічне оформлення протоколу. При цьому, як зазначають у прокуратурі області, ніякого тиску з боку правоохоронних органів на громадянку не здійснювалось, адже вона добровільно виявила бажання надати додаткові покази, що підтверджує відеозапис. Проте від її батька надійшла заява щодо неправомірних, на його думку, дій працівників відділу внутрішніх справ, а саме, застосування ними психологічного тиску стосовно громадянки Г. За вказаною заявою прокуратурою міста Умані проводиться перевірка в порядку ст. 97 КПК України.
Крім того, у справі призначено 19 судово-медичних та криміналістичних експертиз. Станом на 30 березня 2012 року були результати деяких судово-медичних експертиз заявниці та підозрюваних, якими зґвалтування не підтверджено, решта перебуває на стадії завершення.
Також, в ході розслідування кримінальної справи було встановлено, що «червоне таксі» заявниця вигадала з метою заплутати слідство, оскільки за результатами моніторингу вхідних і вихідних дзвінків з її мобільного було встановлено дійсного таксиста який прибув за її викликом, різниця в часі між цим дзвінком і телефонною розмовою з батьком громадянки Г. становила близько 14 хвилин, що суттєво ставить під сумнів достовірність її показів, наданих раніше.
На даний час досудове слідство у справі триває, вживаються заходи до завершення призначених у справі експертиз, з’ясування всих обставин подій та істини в справі, з урахуванням яких буде прийняте законне рішення.
10.04.2012 09:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter