У Черкасах поруч з пам'ятником афганцям до дня Перемоги зведуть капличку за 400 тис. бюджетних гривень

У Черкасах поруч з пам'ятником афганцям до дня Перемоги зведуть капличку за 400 тис. бюджетних гривень  У центрі Черкасс біля пам’ятника загиблим воїнам-афганцям з’явиться православна капличка висотою 21 метр та загальною площею 49 квадратних метрів. Як інформують у Черкаській ОДА, завершити її монтаж обіцяють у наступному році до Дня Перемоги. Там облаштують підземне приміщення та створять у ньому музей.
Про це повідомили у ході зустрічі голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба з представниками громадської організації ветеранів Афганістану.
За словами начальника управління містобудування та архітектури Черкаської облдержадміністрації Василя Дмитренка, наразі повністю розроблена проектно-кошторисна документація, яка пройшла необхідну експертизу, отримано дозвіл на проведення будівництва та визначено підрядника будівельних робіт. Так, православну капличку з музеєм будуватиме фірма «Добробуд».
– Цей проект унікальний, такого більше немає в жодному регіоні України. Адже тут в єдину архітектурну композицію буде об’єднано площу, пам’ятник, меморіальну частину музею та каплицю, – зазначив Василь Іванович. – Зараз уже споруджена підземна частина каплички, де облаштують музей та підсобні приміщення. Також заготовлена частина всіх необхідних матеріалів.
Як повідомив Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Володимир Кулеша, на спорудження каплички та облаштування каплички в обласному бюджеті передбачена субвенція місцевому бюджету в сумі 400 тисяч гривень.
Голова ОДА Сергій Тулуб підкреслив, що створення експозиції майбутнього музею слід узгодити з Вищою радою митців Черкащини.
– Музейна експозиція має стати такою, щоб черкащанкам та гостям області гідно показати обличчя воїнів-інтернаціоналістів та правду про ту страшну війну, – сказав Сергій Тулуб. – Крім того, підкреслю, що облаштувати капличку варто у відповідності до канонів православної церкви.
За прогнозами голови обласної організації ветеранів Афганістану Олександра Рибченка, у майбутньому підземному музеї буде створено біля 102 експозицій, присвячених кожному загиблому воїну-афганцю, та ще 2 – про зниклих безвісті.
12.12.2013 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter