Буцькому політехнічному професійному ліцею повернули 246 га землі

На Черкащині прокурорами забезпечено повернення у користування Буцькому політехнічному професійному ліцею понад 246 гектарів земель, які незаконно використовувалися для фермерського господарства.

У суді прокурори довели, що 2025 році ліцей уклав договір про «спільну діяльність», відповідно до якого земельна ділянка фактично була передана фермеру для вирощування сільськогосподарської продукції з метою отримання прибутку.

«Понад 246 гектарів земель комунальної власності, які повинні були використовуватися виключно для навчання та практичної підготовки учнів, фактично виведені з освітнього процесу та передані фермерському господарству для отримання прибутку. Це грубе порушення закону, яке суперечить інтересам громади та позбавляє дітей можливості повноцінного навчання і практики», - наголосив керівник Черкаської обласної прокуратури Володимир Пономаренко.

Суд підтримав позицію прокуратури: позов задоволено, договір визнано недійсним, а фермерське господарство зобов’язано звільнити земельну ділянку.

Після набрання рішення законної сили землі знову перебуватимуть у користуванні ліцею та використовуватимуться виключно за призначенням – для організації навчального процесу, проведення практичної підготовки учнів і забезпечення збереження державного майна.
05.03.2026 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter