Черкаська мерія отримала висновок Академії меднаук України: на "табачці" можна створювати бальнеологічний курорт

Черкаська мерія отримала висновок Академії меднаук України: на "табачці" можна створювати бальнеологічний курортЗа інформацією Черкаського МВК, державна установа «Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва Академії медичних наук України» надала офіційні результати проведених досліджень з визначення вмісту забруднюючих речовин на території Муніципального центру розвитку (колишня тютюнова фабрика). Визначали рівень забруднення за такими показниками: діоксид азоту, оксид вуглецю, формальдегід, фенол, бенз(а)пірен, нафталін, пил табачний, нітрозаміни.
– Представники інституту обирали для дослідження ті речовини, які могли би бути виявлені саме на виробництві тютюну, – зазначає керуючий справами виконавчого комітету Микола Кудрявцев. – Ця установа проводить подібні дослідження уже тривалий час, тому із досвіду знають, на які саме речовини перевіряти той чи інший об’єкт.
Як наголошує керуючий справами, закиди про відсутність досліджень щодо проведення навчального процесу та перебування дітей у приміщеннях є абсурдними, адже висновки могли показати лише відсутність або наявність забруднення. У випадку наявності шкідливих речовин мова про навчальний процес не йшла б взагалі. Оскільки шкідливих речовин не виявлено, ніякої навіть потенційної небезпеки для дітей та викладачів немає, тому краще припинити спекуляції на цій темі.
Загальний висновок досліджень такий:
1. Внутрішні джерела забруднення повітряного середовища приміщень не проглядаються. Визначені концентрації шкідливих речовин знаходяться на рівнях фонового забруднення атмосферного повітря міста.
2. Перевищення ГДК має місце в поодиноких пробах і не є суттєвим, воно відноситься до максимально разових концентрацій, які не формують резорбтивне навантаження на організм.
3. Загалом існуючий рівень вмісту досліджених хімічних речовин не становить небезпеки для здоров’я людей під час перебування та праці в зазначених приміщеннях.

Повністю ознайомитись із результатами дослідження можна тут.
21.03.2012 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter