Рейтинг внз України: ЧНУ - 31, ЧДТУ - 94, Уманський педуніверситет - 158

Освіта.ua оприлюднила складений щорічний Консолідований рейтинг українських закладів вищої освіти.

Консолідований рейтинг українських університетів 2024 року охоплює результати 235 закладів вищої освіти, а також містить 10 тематичних підрейтингів, у яких визначено: найкращі класичні університети, найкращі технічні, аграрні, педагогічні, медичні та мистецькі виші, а також найкращі приватні університети, найкращі виші Києва, регіонів і областей України.

Традиційно для укладання Консолідованого рейтингу ЗВО використано відомі рейтинги університетів країни: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал НМТ на контракт», кожен з яких використовує важливі критерії оцінювання.

Зокрема, у рейтингу «Топ-200 Україна», складеному Центром міжнародних проєктів «Євроосвіта», використано дані прямих вимірів, виставлені на відкритих вебресурсах незалежних національних і міжнародних організацій. Під час формування рейтингової таблиці враховано сучасні тенденції розвитку вищої освіти, що перебуває в стані глибинних змін у ході здійснюваних реформ та зазнає великих втрат у результаті повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну.

Результати рейтингу «Scopus» засновані на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, опублікованих закладом освіти або його співробітниками в наукових виданнях.

Рейтинг «Бал НМТ на контракт» містить інформацію про показники середнього бала національного мультипредметного тесту вступників, яких 2023 року зараховано до вишів на навчання за контрактом. Цей рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, у яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Виходячи з цього, Консолідований рейтинг підсумовує загальні рейтингові місця закладів освіти за версією «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал НМТ на контракт».

Лідером рейтингу є Київський національний університет ім. Т. Шевченка. На 2-й позиції Львівський національний університет ім. І. Франка. На 3-й - Національнй університет "Львівська політехніка".

Серед внз Черкаської області 31-32 місце поділив ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 94-95 позиції з Житомирським держунверситетом ім. І. Франка розділив ЧДТУ.

158 місце - в Уманського державного педуніверситету ім. П. Тичини. 165 позиція - в Уманського національного університету садівництва. 217 місце - Східноєвропейський університет ім. Рауфа Аблязова.
09.07.2024 13:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter