Освітянам Черкащини розповіли про нові правила розподілу субвенції

Освітянам Черкащини розповіли про нові правила розподілу субвенціїЯк інформують у Черкаській ОВА, відтепер розподіл субвенції на облаштування безпечного середовища в закладах освіти відбуватиметься за новими правилами. Зокрема, через інструмент із використанням бальної системи на платформі DREAM.

Про особливості такого нововведення йшлося сьогодні на зустрічі освітян із представниками Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України та проектного офісу реформи шкільного харчування.

Захід об’єднав учасників відразу трьох областей – Черкаської, Полтавської та Кіровоградської. Тут у деталях обговорили особливості функціонування платформи. Провели практичне навчання з її використання.

– Маємо суттєві зміни в підході до розподілу субвенцій на укриття та харчоблоки, – зауважив заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків. – Раніше кошти надходили до областей, а ті визначали заклади освіти, де потрібно будувати укриття. Відтепер громади самостійно подаватимуть проекти, щоб отримати державне фінансування на укриття. Зокрема, через новий інструмент із використанням бальної системи через платформу DREAM. Тепер кошти будуть іти напряму в місцеві бюджети. Це значно пришвидшить процес облаштування безпечного простору в закладах.

Серед головних вимог подання проектів:

– наявність проектно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт укриття;

– у закладі освіти має навчатися не менше ніж 200 дітей;

– проект має бути завершений до кінця 2024 року;

– підтверджене співфінансування від громади не менше ніж 10% від загальної вартості проекту.

Після подання проекту система DREAM автоматично розрахує бали, відповідно до критеріїв.
05.04.2024 11:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter