У Черкасах поновлять безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів

У Черкасах поновлять безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів. Таке рішення підтримали депутати ЧМР під час позачергової сесії 30 листопада.

Про це інформує журналістка видання “ВиЧЕрпно” з місця події.

Харчування почнуть фінансувати з міського бюджету лише з 1 січня 2024 року.

Профільна заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна зазначила, що на це місто спрямує близько 120 мільйонів гривень на рік.

“Ми отримали численні звернення від громадян, зокрема, петиції про повернення харчування для учнів 1-4 класів. Я прошу підтримати цей проєкт рішення, адже вартість гарячого харчування на день складає 64 гривні, тому ця сума є не зовсім доступною для батьків”, — зазначила Анастасія Чубіна.

Попри те, депутатка Любов Майборода сказала, що така сума є дуже великою, тому вона пропонує не підтримувати рішення.

Однак Анастасія Чубіна наголосила, що зараз багато дітей навчаються у змішаному форматі, тому реальна сума має бути меншою.

Також вона додала, що гаряче харчування буде надаватися за заявою батьківа, а меню школярі можуть обирати самі.

Депутат Роман Діскант наголосив, що ця програма погіршує харчування, адже якщо зменшити затрати на харчування, то його якість погіршиться.

“Не треба економити на дітях, адже діти часто зараз стикаються з гастрологічними хворобами,— наголосила Надія Івашкова. — Не можна залишити дітей без гарячого харчування. Це потрібні витрати”.

Павло Карась запропонував надати доручення, аби профінансувати лише один рік, адже є діти, які не потребують безоплатного харчування.

Директорка Черкаської спеціалізованої школи 28 Тетяна Скорик виступила за підтримку безкоштовного харчування для школярів:

“Наразі всі діти підпадають під категорію “Діти війни”. Також не всі мають довідки пільгової категорії, але фактично підпадають”.

Після бурхливого обговорення 25 депутатів підтримали рішення.

Нагадаємо, у звʼязку зі здорожченням харчування, міська рада Черкас ухвалила рішення скасувати безплатне харчування у звʼязку із воєнним станом та нестачею коштів. Проте вже 2 березня під час сесії ЧМР 32 голосами “за” депутати підтримали петицію щодо відновлення безоплатного харчування.
30.11.2023 12:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter