Чоловікам, які здобувають другу вищу освіту після 30 років, у ВР пропонують не давати відстрочки від мобілізації

Представник Президента у Верховній Раді Федір Вениславський зареєстрував у парламенті законопроект, яким пропонує не давати права на відстрочку від мобілізації чоловікам, які здобувають другу освіту після 30 років.

Про це він розповів у ефірі телемарафону, інформує Хвиля.

Натомість ті, хто "навчається у послідовних видах освіти", матимуть право на відстрочку і надалі.

Веніславський повідомив, що в період з 2019 по 2021 рік в українських вишах студентів віком від 25 років було близько 40 тисяч осіб. У 2022 році їх кількість досягла 106 тисяч, а в 2023 також становила близько 100 тисяч осіб.

"Це означає, що 60 тис. чоловіків вирішили скористатися такою можливістю, щоб уникнути призову", - зазначив він.

За словами представника президента в парламенті, виші почали відкривати набори на контракт на денну форму навчання, дозволяючи тим самим військовозобов'язаним чоловікам отримати статус студента та уникнути мобілізації. Також деякі абітурієнти, маючи вищу освіту, вступали до ПТУ для здобуття зовсім іншої спеціальності.

"Я запропонував, щоб люди, які навчаються у послідовних видах освіти, мали право на відстрочку. А ті, що надійшли на другу-третю-четверту вищу освіту після 30 років, таким правом на відстрочку скористатися не могли", - пояснив Веніславський.

Він також розраховує, що ухвалення цього законопроекту дозволить мобілізувати чоловіків, які ухиляючись від призову вступали до вишів у 2022 році.
05.09.2023 12:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter