Анастасія Чубіна: У Черкасах кожна школа самостійно визначає, як проходитиме свято Першого дзвоника для першокласників

Як інформують у ЧМР, заступник міського голови Анастасія Чубіна повідомили про особливості нового навчального року в Черкасах.

Даю відповіді на питання, які найчастіше задають батьки.

Як навчатимуться діти з 1 вересня?

Нещодавно відбулися консультації з директорами закладів загальної середньої освіти, де в індивідуальному порядку з кожним керівником обговорювалися важливі питання щодо забезпеченості у закладах освіти укриттів, форми організації освітнього процесу тощо.

У підсумку вирішено, що з першого вересня не залишиться школи з повністю дистанційною формою навчання, окрім НВО №36 з об’єктивних на те причин. Натомість у закладах переважатиме очне навчання, буде запроваджене змішане чи навчання у дві зміни.

Відзначу, що формат змішаного навчання у кожному закладі освіти різний: тиждень через тиждень, чотири дні очно і один дистанційно тощо.

Чи завершено роботи в укриттях?

У 2022 році було розпочато капітальні ремонти в навчальних закладах міста. Що стосується закладів загальної середньої освіти, то на ремонти укриттів передбачено у міському бюджеті більше 50 млн грн. Загальна кількість відремонтованих укриттів лише у школах міста - 22.

Станом на сьогодні низку укриттів у школах відремонтовано повністю, ще деякі – на завершальному етапі.

Якщо для учасників освітнього процесу не вистачає місць в укриттях, їх орендуватимуть у підприємствах, організаціях та установах, що знаходяться поруч на безпечній відстані.

Скільки дітей за кордоном і як вони навчатимуться?

Наразі близько 2500 учнів міських закладів загальної середньої освіти перебувають за кордоном.

У цьому навчальному році Кабінет міністрів України запровадив нову дистанційну форму навчання українських школярів під час якої буде вивчатися український компонент шкільної програми (6-8 годин на тиждень). Решту предметів учні опановують в школах країн, де вони перебувають. Ця частина предметів їм буде зарахована автоматично.

Учням, які перебувають за кордоном та навчаються одночасно в школі за місцем перебування та українській школі, також пропонується навчання екстерном та за сімейною (домашньою) формою освіти.

Яка ситуація з підручниками для 5-6 класів?

На сьогодні 5 класи на 100 % забезпечені підручниками з математики та 75 % з природничих дисциплін. Протягом місяця очікуються усі підручники з української мови.

Для 6 класу – 67% з української літератури, 14 % з зарубіжної літератури, 3% з технологій та 2% з історії України і Всесвітньої історії. Також протягом місяця очікуємо доставку підручників: із математики, української мови, української літератури, німецької, англійської мови, довкілля, технологій, зарубіжної літератури, французької мови.

У звʼязку з тим, що окремих підручників немає, учням буде запропоновано використовувати електронні версії підручників (для 1-11 класів), які розміщені на сайті Інституту модернізації змісту освіти у розділі «Електронні версії підручників».

Чи буде свято першого вересня для першокласників?

Кожен міський заклад загальної середньої освіти індивідуально визначає формат проведення свята першого дзвоника, зокрема й для першокласників. Також планується проведення першого уроку на патріотичну тематику на базі шкіл.

Які новинки будуть запроваджені у школах міста?

Із 1 вересня в 7 класах закладів загальної середньої освіти міста буде реалізовано регіональний освітній проєкт «Моя Черкащина», у межах якого вивчатиметься історія нашого міста та регіону в обсязі 1 година на тиждень (за рахунок годин факультативних занять). Для них надруковано навчальні посібники, крім паперового варіанту для учнів буде доступною електронна версія посібника.

Окрім того, уже з вересня Міністерство освіти та науки України запускає пілот проєкту оновленої дисципліни «Захист України». Для його апробації оберуть школи з різних регіонів України. Зокрема, у межах цих оновлень діти вивчатимуть навики домедичної допомоги, орієнтування на місцевості, знання з мінної безпеки, навички керування БПЛА тощо.
18.08.2023 16:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter