Держфінінспекція: за останні три роки обсяг замовлення підручників в Черкаській області було виконано наполовину

Держфінінспекція: за останні три роки обсяг замовлення підручників в Черкаській області було виконано наполовину Фахівці Держфінінспекції в Черкаській області перевірили ефективність використання бюджетних коштів, виділених на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів за 2008-2011 роки.
Результати дослідження засвідчили, що протягом досліджуваного періоду обсяг замовлення підручників і посібників по Черкаській області виконано на 50%. Одночасно, аудиторською групою встановлено ряд факторів, які негативно впливають на ефективність використання коштів державного бюджету.
Зокрема, більшість підручників та посібників не надходять вчасно до освітніх закладів області. Наприклад, у 2007/2008 навчальному році лише 34,5% підручників було доставлено у навчальні заклади області вчасно, а вже у 2010/2011 навчальному році всі підручники надійшли після початку навчального року. Причиною того є порушення Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України термінів направлення до Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА бланку замовлення на видання навчальної літератури.Встановили аудитори і факти поставки до навчальних закладів області літератури, яку вони не замовляли. Разом з тим, література, необхідна для організації навчального процесу, отримана не була. Як наслідок, протягом 2008-2011 років загальноосвітні навчальні заклади використовували більше 1 млн примірників підручників, термін використання яких понад 5 років.
Знайшли недоліки аудитори і у якості змісту підручників. Через помилки, які виникли при формуванні змісту підручника «Основи здоров’я» 8 клас, неефективно використано майже 60 тис. гривень.
Недотримання вимог держстандартів та санітарних норм при видавництві навчальної літератури стали причиною використання навчальними закладами підручників низької поліграфічної якості, що у свою чергу негативно впливає на продуктивність зорової роботи учнів.
Ще однією причиною неефективного використання державних коштів є невідповідність навчальної літератури профілю навчання та постачання підручників по предметах, які взагалі не викладаються. Протягом досліджуваного періоду спрямовано майже 50 тис. грн на видання літератури, яка не використовується у навчальному процесі.
Як інформують у прес-службі Держфінінспекції в Черкаській області,за результатами проведеного аудиту надано низку пропозицій, метою яких є підвищення ефективності використання коштів державного бюджету.
02.03.2012 13:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter