У рейтинг "Топ-200 Україна 2021" увійшли ЧНУ, ЧДТУ та Уманський національний університет садівництва

Центр міжнародних проєктів "Євроосвіта" в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентував п'ятнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України "Топ-200 Україна 2021".

Базові принципи визначення рейтингів університетів України:

a) Забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів. Для цього використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. Методика розрахунків університетських рейтингів є доступною для громадськості з метою перевірки отриманих результатів.

b) Врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів. З цією метою їх робота сукупно оцінювалася на більш широкій базі показників у порівнянні з відомими рейтинговими системами.

c) Пріоритетність євроінтеграційних процесів. Виходячи з важливості євроінтеграційних процесів вищої освіти України, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати в світових рейтингах, участь університетів в програмах Erasmus+ Європейського Союзу та інше) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

На 1-му місці рейтингу - КНУ ім. Тараса Шевченка. На 2-му - Київський політехнічний інститут ім. Сікорського, на 3-му - Харківський національний університет ім. Каразіна.

Є в рейтингу і внз з Черкаської області. Зокрема, ЧНУ - на 38-му місці, ЧДТУ - на 102-му місці, Уманський національний університет садівництва - на 141-му.
01.06.2021 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter