Прокуратура розслідує факти закупівлі продуктів для шкіл Черкаського району за цінами, що вдвічі перевищують ринкові

Смілянською окружною прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів під час закупівлі продуктів харчування для навчальних закладів однієї з територіальних громад Черкаського району, за ознаками кримінального правопорушення.

Як з’ясувала прокуратура, в січні 2021 року між однією з ОТГ Черкаського району та фізичними особами-підприємцями укладено ряд договорів про закупівлю продуктів харчування для навчальних закладів територіальної громади на загальну сума понад 1,5 млн грн. При цьому, прокурори виявили факт значного завищення цін на овочі та інші продукти, що ймовірно призвело до надмірних витрат бюджетних коштів. Наприклад, згідно укладених договорів ціна за кг буряку, моркви, капусти, цибулі становила 14,23 грн, 14,23 грн, 10,16 грн та 9,14 грн, тоді як середні споживчі ціни на товари по Черкаській області в 2021 році на вказані продукти харчування становлять 5,64 грн, 6,35 грн, 4,65 грн, 5,82 грн відповідно. Схожа ситуація й з іншими продуктами харчування.

На цей час триває досудове розслідування та в межах відкритого кримінального провадження встановлюються збитки.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Нацполіції, процесуальне керівництво забезпечується Смілянською окружною прокуратурою, працівниками якої надано низку вказівок, спрямованих на встановлення фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення.
24.03.2021 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter