У Лисянці суд визнав завуча щколи винним у цькуванні 12-річної дитини

У Лисянці суд визнав винною у булінгу дитини місцеву вчительку. Педагог цькувала 12-річну дівчинку після того, як батьки відмовилися підписувати заяву про нарахування їй доплати за класне керівництво.

Я саме вийшла із суду. Забирала рішення, – розповідає мама семикласниці Наталія Бецьковська. – Дуже важко боротися. Наталія Михайлівна взяла під своє керівництво 7-ий клас. Вела його ще з 5-ого. Надбавок не отримувала, бо є завучем. Керівний склад не може отримувати грошей за це. Хіба на громадських засадах може займатися. І от вона в 7-ому класі вирішила відновити «несправедливість». Вона пише заяву нібито від батьків, в якій просилося дати надбавку. Більшість підписали.

Сама ж Наталія відмовилась підписувати заяву. Запідозрила тиск на дітей.

Лист передавався з рук в руки дітьми, – продовжує Бецьковська. – Принесла заяву додому й моя дитина. Я ще й була не проти підписати. Але тут донька повідомляє, що Наталія Михайлівна викликала до себе в кабінет. Випитувала її за якісь плітки про зарплату. І ось так вона викликала за закриті двері не одну дитину. І я подумала, а чи не таким методом вчителька «підписувала» заяву? Щоб діти приходили й просили батьків розписатися. Тому я написала, що рішення може бути ухвалене на батьківських зборах. Цим реченням я зіпсувала заяву.

Зі слів матері, цькування дитини почалося саме після відмови підтримати педагога.

Коли донька не принесла цієї заяви, я мала розмову з вчителькою, – згадує Наталія. – Вона намагалась дізнатися, чому не підтримали її. В ході бесіди, я назвала її кабінет – «кабінетом гестапо». Тоді все й почалося. Моя дитина стала особистим ворогом для Наталії Михайлівни. В неї знизилися оцінки з біології, яку завуч й викладає. Якось донька записала розмову педагога на виховній годині. Там Наталія Михайлівна всіляко налаштовувала увесь клас проти моєї дитини.

Аудіозапис жінка відправила й іншим батькам. Проте більшість не наважились йти проти викладачки. Водночас, стверджує Бецьковська, цькування інших дітей вчителькою відбувалось ще задовго до подій з її донькою. Мати звернулась зі скаргою у відділ освіти та до поліції.

У немилість раніше потрапляв ще один хлопчик, – говорить лисянка. – У його родини згорів будинок і не могли здати грошей на подарунок. Вчительку це образило. Вона пересадила його до вікна, звідки дуло холодне повітря. Ще одну дівчинку змушувала тижнями чергувати, бо та з поважних причин не ходила до табору. Коли й мою дитину почала цькувати, я подала заяву у відділ освіти. Ті направили лист до поліції, аби розібрались. Та виявилося, що в діях педагога немає складу правопорушення. Тоді я сама пішла й написала ще одну заяву до правоохоронців. Останні постійно ставали на сторону вчительки. Я почала скаржитись вже на дії поліції. Лише після цього начальник ювенального відділу склав протокол про скоєння адмінправопорушення. Щоправда, там були грубі помилки.

Протокол поліції Лисянський суд взяв до розгляду. Служителі Феміди визнали, що педагогиня таки цькувала дитину. Щоправда, жодного штрафу вона не платитиме. В тій же постанові суд наказав закрити адмінсправу через закінчення строку притягнення до відповідальності.

Опальна вчителька Наталія Вихватень своєї провини не визнає. Коментувати деталі ситуації відмовляється. На рішення суду вже подала апеляцію.

Я не зрозуміла, звідки ви дізналися про цю ситуацію? – обурюється педагогиня. – Зараз іде судовий процес і нічого сказати з цього приводу не можу. Я нічого не визнаю. Там все сфабриковано. Апеляцію вже давно подала.

Директор школи, якій викладає Вихватень каже, що давно хоче звільнити підлеглу.

Суд довів, що вона займалась булінгом, – коментує Анатолій Присяжнюк. – Звільняти поки не маю права. Якщо Апеляційний суд визнає її провину, то мною будуть ухвалені відповідні міри. На неї й раніше скаржилися. 10 років вона в мене працює, а роботи жодної немає. Тягну на собі все. Не звільняв, щоб не псувати імідж навчального закладу. Нині думаю, аби її відсторонити від викладання в класі, де вона створила булінг.

Нещодавно педагог отримала ще й догану. Колеги також хочуть її звільнення.

Справді, догана була, – підтверджує Присяжнюк. – Вона давно «пресує» колег. Вони зверталися щодо її звільнення. Не виконує свої обов’язки, запізнюється на роботу. Ця людина бачить лише себе. Дійсно, вона збирала підписи, щоб отримати доплату за класного керівника. Та закон мені забороняє це робити. Це ж і почалося з цього. Мені й самому прикро, що за 10 років я не спромігся її звільнити через м’якість характеру.

Про конфлікт начальник обласного відділу освіти Валерій Данилевський дізнався від журналіста. Каже, це вперше на Черкащині суд визнав освітянина винним у цькуванні.

Це перший випадок, наскільки я знаю, що справа дійшла до суду, – говорить Данилевський. – Конфлікти такі трапляються, але це все вирішується в середині колективу. Директор впливає на ситуацію і випадки більше не повторюються.

Коли відбудеться засідання Апеляційного суду по цій справі, поки не відомо. Мати семикласниці збирається звертатися до Касаційного суду в разі програшу. Хоче домогтися її звільнення зі школи.
У Лисянці суд визнав завуча щколи винним у цькуванні 12-річної дитини

Вісті Черкащини
25.02.2021 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter