Профільна комісія облради підтримала Програму економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2021 рік

Постійна комісія з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту облради підтримала Програму, в якій узагальнено цілі й напрямки економічного й соціального розвитку області на рік. Як інформують у Черкаській облраді, є три основні напрямки: конкурентоспроможна економіка, ефективність публічного управління та якість життя.
Профільна комісія облради підтримала Програму економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2021 рік

Зокрема, у сфері освіти заплановано:

створення 7 опорних шкіл на базі чинних закладів ЗСО;

відкриття 2 груп на 35 місць при чинних закладах дошкільної освіти;

придбання 10 шкільних автобусів за рахунок різних джерел фінансування;

додатково організувати інклюзивне навчання у 40 закладах ЗСО та відкрити 50 класів з інклюзією; у 15 закладах дошкільної освіти відкрити 15 інклюзивних груп; охопити інклюзивною освітою 110 дітей з особливими освітніми потребами;

створення додатково на базі закладів загальної середньої освіти 25 ресурсних кімнат для дітей з особливими освітніми потребами та 10 медіатек;

створення та оснащення інноваційних шкіл за рахунок місцевих бюджетів;

забезпечення функціонування 75 літніх військово-патріотичних та національно-патріотичних таборів (4 тис. учнів) та створення додаткових 10 козацьких класів;

забезпечення діяльності не менше 700 літніх закладів оздоровлення та відпочинку системи освіти, охопити ними не менше 45 тис. учнів та залучити до діяльності у літніх мовних таборах 15 тисяч школярів;

здійснення виплати 60 обласних стипендій переможцям ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук, 5 обласних стипендій голови облдержадміністрації для обдарованих дітей;

запровадження пілотного проєкту "Здорове харчування – здорова нація" в закладах ЗСО;

впровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти (встановлення 2 енергоефективних котлів із заміною на сучасне обладнання, часткова заміна віконних блоків на металопластикові у 46 закладах) тощо.

Депутатка Ірина Топчій зауважила, що у програмі варто зробити також акцент на розвитку професійно-технічної освіти.

- У цих навчальних закладах непроста ситуація, вони передаються з обласної комунальної власності на баланс ОТГ і виникає багато труднощів, - говорить депутатка.

Директор Департаменту регіонального розвитку Василь Стеценко відповів, що у Програмі передбачена модернізація мережі та осучаснення матеріально-технічної бази закладів освіти. Тобто планується створити 2 навчально-практичних центри галузевого спрямування на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

За словами керівника управління освіти і науки Валерія Данилевського, ці центри планується зробити у Жашкові та Ірклієві вони матимуть аграрне спрямування.

Під час обговорення заходів програми депутат Віталій Коваль додав, що варто звернути увагу на створення перспективного плану використання Канівського будинку культури, який у межах цієї Програми пропонують реконструювати.

- Він достатньо великий, як для міста, так і всієї ОТГ. Очевидно, що громаді буде важко його утримувати. Тому важливо, щоб там постійно відбувалися різноманітні заходи, зокрема державного та міжнародного рівня, - прокоментував депутат.

За словами Василя Стеценка, будинок культури ремонтуватимуть за кошти державної субвенції. На додаток, будівель такого масштабу в області ніде окрім Черкас немає. Тому докладатимуть зусилля аби в закладі проводилися різноманітні заходи.

Це ж підтвердив і заступник голови ОДА Роман Карманнік. Він розповів, що бачення подальшого використання будівлі вже є і воно поступово допрацьовується.
12.02.2021 11:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter