Топчій: сьогодні в Черкасах рішення по закриттю садочків на один літній місяць ще не прийнято

Топчій: сьогодні в Черкасах рішення по закриттю садочків на один літній місяць ще не прийнято Для функціонування дошкільних навчальних закладів Черкас на початок року не вистачало понад 30 мільйонів гривень. Як інформують у Черкаському МВК, депутати Черкаської міської ради для спеціалізованих садочків своїм рішенням додали 11 млн. грн. Однак потреба в 19,6 млн. грн. залишилася.
– Сьогодні ми йдемо шляхом найменших втрат для освіти Черкас. Нам вдалося зберегти мережу із 53 дошкільних навчальних закладів, – розповідає директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ірина Топчій. – Тому ми шукаємо різні варіанти оптимізації і економії. Задля цього питаємо думки батьків.
Однією з пропозицій по подоланню проблеми стало можливе закриття садочків на один місяць у літній час. У групах вихователі проводять анкетування з батьками, цікавляться їхньою думкою, який місяць був би оптимальним для тимчасово закриття.
Як пояснюють в департаменті освіти, згідно зі статистикою минулих років, у літні місяці садочки відвідує половина від загальної чисельності дітей. Так, зокрема, торік у червні ДНЗ відвідувало 56% дітлахів, у липні – 43%, у серпні – 46%. Однак утримання закладу було повноцінним – комунальні витрати, заробітна плата тощо.
Практика закриття садочків на один літній місяць в Україні давно вже впроваджується. Подібні заходи проводять у Коростені, Тернополі, Івано-Франківську, Львові, Хмельницькому, Рівному, Києві, Вінниці.
– Разом з тим закриття садочків департаментом не можливе без рішення ради закладу, в який входять батьки та громадськість міста, без кінцевого рішення депутатів міської ради, – пояснює Ірина Топчій. – На сьогодні жодного рішення по закриттю садочків не прийнято.
У разі закриття садочків на місяць у цей час будуть проведені ремонтні роботи, які не заважатимуть навчально-виховному процесу в період перебування дітей в закладі.
Якщо таке рішення буде прийнято, то графік закриття ДНЗ буде «плаваючим». Якщо один садочок не працюватиме в липні, то батьки зможуть завести дітей у сусідній садок. Наступний місяць – навпаки. Тобто одночасно всі садочки закритими не будуть.
12.02.2013 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter