Жителі Лип'янки Шполянського району мітингують проти поновлення на посаді колишнього директора школи

Жителі Лип’янки, що на Шполянщині, мітингували проти поновлення на посаді колишнього директора школи. Як розповіла одна із місцевих жительок Людмила Павленко, у січні чоловіка звільнили, тому що він ображав дітей, а у школі - варив самогон. Про це інформує Суспільне.

Однак суд став на сторону директора й нині він має знову повернутися до обов’язків.
Жителі Лип'янки Шполянського району мітингують проти поновлення на посаді колишнього директора школи

Тож із вимогою не допустити повернення колишнього директора школи у центрі Лип’янки 8 грудня зібралися батьки, бабусі й дідусі місцевих учнів. За 39 років, які чоловік керував закладом освіти, у місцевих жителів до нього накопичилася купа запитань, розповіла мама двох дітей Людмила Любонько. Жінка й сама, навчалася у цій школі:

"Він ображає дітей. Він ображав й коли я вчилася, і він ображатиме й зараз, бо люди не міняються. Завжди гроші збирали з батьків на ремонти. А ремонтів, ніхто не бачив".

А ще, додала місцева жителька Валентина Гура, школу чоловік вважав своєю. Там що хотів, те й робив:

"Була там і теплиця раніше, - вона стала непотрібна, були й майданчики, - вони занепали, бо там корови його постійно паслися. Оці всі гаражі ( усі сховища) використовувалися для збереження тюків соломи. Залишилося у школу тільки завести корів".

Скільки працював колишній директор, додає жителька села Зоя Олійник, займався усім, окрім своїх обов’язків:

"І горілку там варив, тушонку робив, і є там у нього зварювальний апарат - він варив за гроші на замовлення".

Після численних скарг людей, розповів голова села Сергій Іщенко, освітній заклад перевірили:

"Ми в приміщенні школи виявили підсобне приміщення у якому стояли свердлильний станок, другі станки, захламлено було і між цим хламом лежав апарат для самогоноваріння. У підвалах були тюки з соломою".

Тоді звільнили директора. А замість нього призначили місцеву вчительку. Вона, розповіла жителька села Марина Носенко, за рік зробила більше, ніж її попередник за майже 40.

"Людмила Григорівна домоглася, аби пустили ще один шкільний автобус. У нас один був, але він не справлявся. Тож діти до школи тричі на тиждень ходили. До того директора зверталися – він ніяк не реагував. Робив те, що йому вигідно. А ця жінка – робить все для дітей".

Тому нині люди хочуть, аби жінка й далі працювала, розповіла місцева жителька Людмила Павленко.

"Ми написали лист на департамент освіти в Черкаси, що всі батьки проти, що ми страйкуємо, ми написали також листа на голову громади".

Дітей до школи частина батьків 8 грудня не пустила. Із 60 учнів за парти сіли лише восьмеро дітей. Це підтвердила вчителька Марія Старова. До неї на уроки ніхто не прийшов. Батьків вона підтримує:

"При всій повазі не може бути директором пенсіонер, який робив дуже давно. Вона молода, вона може вивести школу на новий рівень. .

Сам директор Микола Гнатик у школі, чекає, поки йому передадуть справи. Зауважив: на його стороні закон. Із посади ж його "прибрали", бо не погодився скоротити частину працівників. Усі звинувачення відкидає:

"Можна інколи бажане вважати за дійсне, якщо їм це було потрібне. За останні мінімум 15 років моєї роботи на посаді директора жодної скарги у відділ освіти від батьків або осіб, які їх заміняють, не надходило. Якби я ображав дітей, відповідно до законодавства, вони повинні були звертатися до відповідних органів.

Тепер, розповідає, за рішенням суду, сільська рада має виплатити йому 123 тисячі гривень за простій. Мама одного з учнів Тетяна Гладун розповіла, що не розуміє чому батьки проти колишнього директора.

Людмила Бобейко, яка до сьогодні керувала закладом, батьків, які відстоюють якісну освіту для своїх дітей - підтримує.

"Якщо вони таким чином відстоюють своїх дітей – молодці батьки. Я б так само відстоювала. заради дітей я зроблю все".

За словами місцевої жительки Людмили Павленко, люди розпочату справу не полишать і дітей не пустять до школи, допоки відновлений на посаду директор не напише заяву на звільнення. Однак мають лип'янці й план дій, якщо директор не напише заяву: планують подавати до суду апеляцію.

Ольга Гуржій
09.12.2020 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter