Рейтинг DOU: ЧНУ увійшов до першої тридцятки найпопулярніших вишів за IT-спеціальностями

Як інформують у ЧНУ, інформаційний ресурс «DOU» опублікував оновлений всеукраїнський рейтинг вишів для ІТ-галузі, що побудований на результатах даних з ЄДЕБО вступної кампанії 2020 року. За цим переліком можна побачити, куди найбільше прагнули вступити абітурієнти з найвищими конкурсними балами.

У рейтингу представлені університети, що отримали не менш як 200 заявок на всі IT-спеціальності. І навіть з цим бар’єром у перелік потрапили 82 університети.
Рейтинг DOU: ЧНУ увійшов до першої тридцятки найпопулярніших вишів за IT-спеціальностями

За результатами рейтингу, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького ввійшов у 30-ку найкращих і посів 26-ту сходинку із середньозваженим балом — 157,5. Варто зазначити, що середній бал, із яким подавали заявки до Київського національного університету ім. Т. Шевченка, складає 175,5, а найнижчий бал у рейтингу — 138,5.

— 26-те місце в переліку — це свідчення того, що IT-кафедри ННІ інформаційних та освітніх технологій і факультету обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем ЧНУ надають якісні послуги студентам. IT-спеціальності — це сучасні й престижні професії. Будемо розвиватися в цьому напрямку й надалі, — зазначив ректор ЧНУ Олександр Черевко.

При формуванні рейтингу, пишуть «DOU», зосередилися на рівні підготовки абітурієнтів і популярності спеціальностей та вирахували рейтинг, використовуючи середній конкурсний бал на спеціальність, «зважений» на частку заявок на неї у виші.

Припустимо, що в університеті дві IT-спеціальності із середніми балами 170 і 150. При цьому на першу спеціальність надійшло 70% всіх заявок, на другу — 30% заявок. Якщо взяти середнє арифметичне, то вийде 160 балів. Це не буде цілком показувати популярність/попит спеціальностей у закладі вищої освіти. Тому ми вирішили «зважувати» середній бал спеціальності на частку заявок на спеціальність. Тобто в нашому прикладі рейтинг вишу: (170*0,7)+(150*0,3) = 164 бали.

Серед спеціальностей, які аналізували, були: «Комп’ютерні науки», «Інженерія програмного забезпечення», «Кібербезпека», «Комп’ютерна інженерія», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Інформаційні системи та технології», «Системний аналіз», «Телекомунікації та радіотехніка», «Прикладна математика», «Математика», «Електроніка», «Прикладна фізика та наноматеріали» тощо.
12.10.2020 18:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter