1 вересня на Черкащині навчальний рік розпочнеться традиційно. Але перехід на дистанційну форму навчання можливий

1 вересня на Черкащині навчальний рік розпочнеться традиційно. Але перехід на дистанційну форму навчання можливий Як інформують у Черкаській ОДА, на даний момент Черкащина перебуває в безпечній «зеленій» карантинній зоні. Це, зокрема, дає змогу повноцінно розпочати 1 вересня освітній процес у звичний для вчителів, учнів та батьків спосіб. Про це на брифінгу в ОДА зауважила керівниця обласного управління освіти і науки Ольга Чепка. Водночас вона наголосила на тому, що ситуація може змінитися в будь-який момент, тому необхідно бути готовими до інших моделей навчального процесу.

Пані Ольга поінформувала про можливий перехід на дистанційну форму навчання. Відповідно освітянам рекомендують забезпечити ефективний процес переходу на таку модель.

– Новий навчальний рік стартує в нових реаліях. Це умови пандемії та карантинних обмежень, які вносять свої корективи в нове сприйняття та підходи, зокрема й щодо засвоєння знань і компетенцій. Тож, маємо бути готовими до різних варіантів, – зазначила Ольга Чепка. – Віддалене ж навчання не є проблемним питанням лише для нашої держави. Це загальносвітова тенденція. Найбільш вразливою є початкова освіта. Адже дистанційна освіта в низці преференцій суперечить системі нової української школи. На сьогодні при Управлінні освіти і науки ОДА створена робоча група, яка займається створенням методичних рекомендацій для НУШ, саме початкової освіти. Мова про те, як вдало зробити для першачків перехід від безпосереднього навчання до опосередкованого, аби воно було цікавим та якісним. Натомість діти одержували б задоволення від навчального процесу. Наразі триває анкетування серед батьків, які в першому-другому класах минулого року були учасниками освітнього процесу. Адже для нас важливо знати думку, як саме можемо залучати батьків до навчання.

За словами Ольги Володимирівни, головне завдання, опираючись на ігрові методи, зацікавлювати дітей в процесі опанування ними предметів. При цьому важливим фактором є не лише гарне засвоєння компетенцій, а й соціалізація дітей. Необхідно, щоб за 10 хв, дозволених учневі для перебування перед екраном, він міг отримати завдання від вчителя та самостійно його вирішити. Йдеться про музику, ознайомлення з навколишнім середовищем чи природою, малювання – аби дитина при мінімальній допомозі батьків виконала завдання.
27.08.2020 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter