Держаудитслужба: Ревізія Черкаської ЗОШ №5 встановила порушень на понад 270 тис. грн.

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Черкаської міської ради Черкаської області за період з 01.01.2014 по 31.10.2019 виявили фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму понад 270 тис. грн.

Школа при розрахунку середньої заробітної плати за час відпустки врахувала одноразові виплати (матеріальна допомога, премії та грошова винагорода педагогічним працівникам), що призвело до нарахування та виплати заробітної плати у завищеному розмірі, через що допущено втрати фінансових (матеріальних) ресурсів на загальну суму понад 100 тис. грн.

Видатки на оплату комунальних послуг, здійснили при наданні в ЗОШ №5 платних освітніх послуг, які включені до калькуляцій їх вартості та від яких отримано дохід, не відшкодовувалися коштом джерела їх надходження, через що Заклад освіти допустив покриття видатків спеціального фонду за рахунок коштів загального фонду на суму понад 100 тис. грн.

Деяким працівникам нараховувалася та виплачувалася індексація грошових доходів не пропорційно до відпрацьованого часу та відповідно до неправильно визначеного базового місяця, що призвело до зайвого нарахування та виплати заробітної плати, чим допущено втрати фінансових (матеріальних) ресурсів на суму понад 35 тис. грн.

Через необґрунтовано включені видатки на ремонтно-будівельні роботи та оплату ЗОШ №5 їх у повному обсязі виконавцям робіт зайво перераховано кошти на суму понад 20 тис. грн.

Окрім того, прибиральникам службових приміщень Школи нараховано та виплачено заробітну плату в розмірах менших, ніж установлений розмір мінімальної заробітної плати, що призвело до недоотримання заробітної плати фізичними особами на суму понад 50 тис. грн.

За недотримання вимог законодавства з фінансових питань трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
06.03.2020 13:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter