На Черкащині розпочало роботу Управління Державної служби якості освіти

На Черкащині розпочало роботу Управління Державної служби якості освітиЯк інформують у Черкаській ОДА, з вересня на Черкащині розпочало роботу Управління Державної служби якості освіти у Черкаській області. Про основні завдання, що покладаються на новостворений орган та співпрацю з освітянами розповіла начальник Управління Оксана Компанієць у ході координаційної наради в ОДА під головуванням першого заступника очільника області Бориса Лебедцова.

– Розбудовуємо систему забезпечення якості освіти для гарантування її якості у закладах освіти, забезпечення довіри суспільства до освітнього процесу та результатів навчання, а головне – така система є запорукою постійного та послідовного розвитку і вдосконалення, – зазначила Оксана Анатоліївна.

Серед повноважень, що покладаються на Управління, є проведення інституційних аудитів у закладах освіти, та заходів державного нагляду контролю), надання рекомендацій закладам освіти, окрім вищої, щодо організації та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти, участь у сертифікації педагогічних працівників та контроль за веденням обліку дітей шкільного віку

Особливу увагу приділили інституційному аудиту. Саме в такому вигляді тепер буде здійснюватися зовнішнє оцінювання роботи шкіл.

– Інституційний аудит – новий механізм, який запропоновано застосовувати для зовнішньої оцінки якості освітньої діяльності. Це новий підхід до оцінювання навчальних закладів, – пояснила Оксана Компанієць. – Він допоможе налагодити зворотній зв’язок. Головна відмінність інституційного аудиту від попередніх державних перевірок – це зосередження уваги на досягненнях школи.Освітні експерти націлені не на критику, а на допомогу педагогічним працівникам. Після завершення аудиту директор та засновник закладу отримують висновок та рекомендації. Якщо ж у закладі виявлено певні недоліки, то керівник матиме достатньо часу для їх виправлення. Процедура інституційного аудиту – прозора. Про його проведення керівник чи засновник знатимуть завчасно. Що стосується плану його проведення – то він чітко регламентований і після його затвердження ніяких правок у нього вноситися не може.
22.10.2019 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter