Померла доцент ЧНУ Ганна Передерій, яка 20 років очолювала кафедру української мови в університеті

Померла доцент ЧНУ Ганна Передерій, яка 20 років очолювала кафедру української мови в університеті Колектив ЧНУ висловлює глибоку скорботу з приводу смерті Ганни Романівни Передрій, науковця-методиста, філолога, кандидата педагогічних наук.

Науково-педагогічне співтовариство України знало Ганну Романівну як досвідченого і висококваліфікованого викладача, талановитого дослідника рідного слова, мудрого керівника, авторитетну Людину.

Ганна Романівна родом із Житомирщини. Допитлива сільська дівчина волею жорстокої долі отримала сталінське тавро «доньки ворога народу». Попри це, Ганна Романівна висталила в собі характер сильної жінки, відповідальної і наполегливої, вимогливої і цілеспрямованої, витривалої і працьовитої, енергійної і послідовної, принципової і чесної. Здолавши всі перешкоди, вона зросла до кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри, стала знаною в Україні авторкою шкільних та вишівських підручників і посібників, мудрим селекціонером науково-педагогічних кадрів.

Почесна професорка упродовж 1978–1998 років очолювала кафедру української мови Черкаського педагогічного інституту (пізніше — Черкаського державного університету імені Богдана Хмельницького). За її каденції кафедру неодноразово визнавали кращою в інституті за результатами наукової, методичної та виховної роботи. До цього часу в університеті шанують традиції, започатковані Ганною Романівною.

Вона була автором понад 100 наукових праць, серед яких шкільні підручники та навчальні посібники для студентів. Співпрацювала з ученими лабораторії навчання української мови Науково-дослідного інституту педагогіки Академії педагогічних наук України. Із 1984 року була співавтором підручників з української мови для 5, 6, 7 класів. Нагороджена відзнаками центральних органів влади та регіонального рівня, Черкаського педагогічного інституту, нагрудним знаком «Відмінник народної освіти» та медаллю А. С. Макаренка.

Для багатьох Ганна Романівна перебувала в статусі «учителя вчителів»: вона залишила суттєвий слід в житті кожного, кого навчала і з ким співпрацювала. Багато теперішних працівників кафедр ННІ української філології та соціальних комунікацій — її учні та вихованці.
18.09.2019 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter