Держаудитслужба: У санаторії "Сосновий бір" без належних підстав прийняли на оздоровлення 302 учня

Держаудитслужба: У санаторії "Сосновий бір" без належних підстав прийняли на оздоровлення 302 учня Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області провели державний фінансовий аудит виконання Управлінням охорони здоров'я Черкаської обласної державної адміністрації бюджетної програми «Санаторно-курортна допомога населенню» за період 01.01.2016 по 31.12.2018, яким охоплено 3 дитячі санаторії області.

Загалом аудиторським дослідженням установлено порушень, що призвели до неефективного використання коштів обласного бюджету, на суму 21,44 млн грн.

Зокрема, під час проведення аудиторського дослідження встановлено, що розподіл путівок між лікувально-профілактичними закладами області протягом 2016-2018 років проводився без урахування кількості ліжок відповідно до профілів санаторіїв (спеціалізації), установлених розпорядчими документами Управління та статутними документами дитячих санаторіїв, що призвело до прийому дітей за відповідними профілями у значно більшій кількості, ніж передбачено, на що неефективно спрямовано коштів обласного бюджету за програмою на суму 17,21 млн грн.

Установлено, що у санаторії «Сосновий Бір» отримали санаторно-курортне лікування 302 учнів 10-11 класів, прийом яких не передбачений установчими документами про діяльність школи санаторію, на що спрямовано коштів обласного бюджету за програмою на суму 2,39 млн грн.

Окрім того, у санаторії «Пролісок» виявлено 11 випадків оздоровлення дітей віком менше 5 років за психоневрологічним та педіатричними профілями, з порушенням норм чинного законодавства, на це спрямовано коштів обласного бюджету на суму 0,18 млн грн.

За досліджуваний період аудитори виявили 216 випадків перебування у санаторіях області дітей понад 1 раз на рік, на що спрямовано коштів обласного бюджету за програмою на суму 1,55 млн грн.

Через відсутність належного контролю з боку розпорядників коштів нижчого рівня – санаторіїв «Сосновий бір» та «Городище» при розрахунку контингенту дітей відповідно до визначених норм та залежно від вікових груп дітей, понаднормово списано продуктів харчування в загальній кількості 11,7 т, на що використано коштів обласного бюджету за програмою на загальну суму 0,11 млн грн.
14.08.2019 12:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter