На базі ЧДТУ в Черкасах відбувся обласний фестиваль робототехніки «РОБОФЕСТ ЧДТУ – 2019»

Як інформують в обласному управлінні освіти і науки облдержадміністрації, тематиці сталого розвитку суспільства присвятили обласний фестиваль робототехніки «РОБОФЕСТ ЧДТУ – 2019», що відбувся 10 квітня на базі Черкаського державного технологічного університету. Робототехнічний форум зібрав понад 70 представників 22 закладів загальної середньої освіти області, у тому числі 6 закладів освіти з міста Черкаси
На базі ЧДТУ в Черкасах відбувся обласний фестиваль робототехніки «РОБОФЕСТ ЧДТУ – 2019»

Завданнями фестивалю є розвиток творчого мислення юнацької молоді, зростання винахідницької майстерності, виховання молоді в дусі новаторства та креативності, ознайомлення з новими ідеями та напрямками розвитку робототехніки, сучасними технологіями та стратегічними цілями розвитку суспільства.

Відкриваючи захід, ректор ЧДТУ Олег Григор вручив Подяки університету за особистий внесок у розвиток робототехніки у регіоні та за співпрацюз технологічним університетом.

У своєму вітальному слові начальник управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський відзначив актуальність вивчення робототехніки: «Науково-технічний прогрес не стоїть на місці. Тож ті, хто сьогодні займається робототехнікою, вже однією ногою в майбутньому. Робототехніка – це той напрямок, що буде дуже активно втілюватися в найближчі роки у нас в державі. Тому вітаю учасників фестивалю з тим, що ви активно рухаєтеся вперед, розвиваєтеся, удосконалюєте свою майстерність у такому перспективному напрямку як робототехніка».

За програмою фестивалю відбулися конкурс творчих ідей «Робототехінка очима школярів із використанням деталей конструкторів LEGO та ARDUINO», виставка-конкурс творчих робіт та технічних проектів на основі LEGO, ARDUINO та інших комплектуючих, перегони мобільних роботів на основі LEGO та ARDUINO, квест «Цілі сталого розвитку».

Також у рамках фестивалю робототехніки «РОБОФЕСТ ЧДТУ – 2019» відбулося урочисте відкриття інжинірінгової лабораторії NOOSPHERE ENGINEERING SCHOOL – центру дослідницької та проектної діяльності для молоді, що надає можливість інтегрувати освіту та науку в бізнес. Пріоритетними напрямками роботи центру є робототехніка та електроніка; космічні дослідження та технології, використання технологій в рамках освоєння людиною космосу; геологорозвідка, проекти у сфері ефективного природокористування; альтернативна енергетика; ігрові платформи; медичні технології; системи обробки, зберігання та передачі великих масивів даних; комплекси та системи військового призначення. Черкаси стали п’ятим містом в Україні, де відкрито означений центр (аналогічні центри вже діють у Києві, Житомирі, Рівному та Дніпрі). Наразі на базі центру вже реалізують два творчих наукових проекти студентів ЧДТУ.
11.04.2019 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter