Міськрада Черкас: Створено онлайн-карту закупівель шкіл і садочків

Міськрада Черкас: Створено онлайн-карту закупівель шкіл і садочківЯк інформують у міськраді Черкас, в обласному центрі запрацював інтерактивний сервіс із допомогою якого можна дізнатися, які послуги або ж товари купували міські школи та дитячі садочки. На Google-мапі відображаються всі закупівлі освітянських закладів з 2016 року.

Онлайн-карту для контролю за витратами бюджетних коштів на прохання директора департаменту освіти та гуманітарної політики Сергія Воронова розробили фахівці DOZORRO спільно з Transparency International Україна. Подібні платформи функціонують у Києві, Дніпрі, Вінниці.

– Цю карту розробили, передовсім, для того, аби громада нашого міста могла контролювати витрачання коштів із бюджету, – коментує Сергій Воронов. – Зокрема, для батьків. Щоб вони знали, які роботи заплановані в їхніх закладах, яке обладнання купуватимуть і могли побачити, чи справді ці роботи виконані, наскільки вони якісні. Впевнений, що це своєю чергою стимулюватиме підрядників більш відповідально виконувати взяті на себе зобов’язання.

На карті можна ознайомитися із закупівлями ремонтів, господарських товарів, меблів, обладнання та різного інвентарю в кожній школі чи садочку міста. Утім, тут відсутні закупівлі продуктів харчування та комунальних послуг.

Аби побачити цю інформацію, на Google-мапі слід лише віднайти заклад, який цікавить, та клікнути на його умовну позначку. Далі – відкриється перелік посилань на укладені угоди та загальна сума витрат по кожній із шкіл та садочків.

Додамо, що в Черкасах нині функціонує 53 дошкільні навчальні заклади (їх відвідує понад 11 тисяч дітлахів) та 35 шкіл. У 2018 році в бюджеті міста на капітальні видатки в галузі освіти передбачили понад 122 млн грн.
17.10.2018 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter