7 шкіл міста Черкаси отримають по 10 тис. грн. на втілення проектів для шкільної громади

Протягом червня учні семи шкіл міста Черкаси візьмуть участь у програмі мовних таборів GoCamp, в рамках якої отримають по 10 000 грн на втілення корисних для шкільної громади проектів. Ініціатива реалізовується ГО Global Office за підтримки Черкаської міської ради. Кошти на учнівські проекти будуть виділені в рамках бюджету участі шкіл.

З 6 по 27 червня в рамках всеукраїнської програми пришкільних таборів із залученням іноземного волонтера GoCamp у Черкасах вперше реалізовуватиметься партиципаторне бюджетування шкіл (бюджет участі шкіл). Бюджет участі шкіл з 2013 року уже успішно діє у навчальних закладах США, Франції, Португалії, Польщі та інших країнах.

GoCamp цього літа проходитиме у черкаських школах уже втретє. Сім навчальних закладів готуються прийняти у себе іноземців, а також розробляють програму табору, важливою частиною якої буде реалізація учнівського соціального проекту, спрямованого на покращення життя шкільної громади.

Як працює бюджет участі шкіл: школярі відвідуватимуть мовний табір, де спільно з іноземним волонтером розроблятимуть ідеї та план реалізації власних проектів. Наприкінці табору шкільна громада шляхом голосування обере найкращий проект, який отримає 10 тисяч гривень на його втілення.

Організатори запевняють, що завдяки бюджету участі шкіл діти розвивають основні навички громадянства: робота в команді, лідерські навички, конкурентну гру, компромісний підхід, критичну думку, публічні виступи та самовираження завдяки проведеним проектам. В цей же час школа створює демократичну атмосферу, підвищує прозорість, зміцнює довіру учнів до управління школою, а місто стає рушійною силою для впровадження демократичних змін для молодого покоління України.
30.05.2018 08:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter