Верховний Суд зобов'язав черкаського підприємця звільнити площу, яку він орендував під магазин у ЦДЮТ

Верховний Суд зобов'язав черкаського підприємця звільнити площу, яку він орендував під магазин у ЦДЮТ Як інформують у прокуратурі Черкаської області, Верховним Судом визнано недійсним договір оренди нежитлового приміщення загальною площею 27,3 кв.м й зобов’язано підприємця повернути орендоване приміщення, що використовувалося не для освітніх цілей.

Прокуратурою встановлено, що позашкільним навчальним закладом «Центр дитячої та юнацької творчості Черкаси» в грудні 2015 року укладено з фізичною особою-підприємцем договір оренди частини приміщення з метою розміщення магазину непродовольчих товарів.

Одночасно виявлено, що в навчальному закладі спостерігається стійка динаміка збільшення загального числа вихованців. Так, у 2017 році наповнюваність закладу становила 98% від проектної потужності.

Зважаючи на те, що спірне приміщення є об’єктом освіти та передано в оренду з метою, що суперечить вимогам Закону України «Про освіту», прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом, у задоволенні якого відмовлено місцевим та апеляційним судами.

Однак, прокуратура Черкаської області зайняла принципову позицію на захист державних інтересів у касаційній інстанції, подавши касаційну скаргу.

Верховний Суд 03.04.2018, повно та всебічно дослідивши обставини справи, підтримав правову позицію прокуратури та постановив остаточне рішення в справі, яким скасував рішення суду першої та апеляційної інстанцій, визнав договір недійсним і зобов’язав орендаря повернути приміщення навчального закладу вартістю понад 112 тис. грн.
16.04.2018 15:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter