У Жашкові засідала Координаційна ради міжшкільних навчально-виробничих комбінатів України

У Жашкові засідала Координаційна ради міжшкільних навчально-виробничих комбінатів УкраїниНа базі Жашківського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Черкаської області днями відбулося засідання Координаційної ради міжшкільних навчально-виробничих комбінатів.

Інформаційно-насиченим виявилося пленарне засідання, на якому виступили представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Жашківської райдержадміністрації, науковці НАПН України та Уманського державного педагогічного університету імені П. Тичини, Голова Координаційної ради. Виступаючі висвітлили питання діяльності Координаційної ради МНВК; міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, як центрів профільного навчання; дієвої профорієнтації та професійного самовизначення учнівської молоді; проектних технологій у змісті професійно-технологічної підготовки

Дуже плідно пройшло засідання круглого столу. І хоча емоції інколи зашкалювали, вдалося узгодити проект положення про міжшкільні навчально-виробничі комбінати, яке потребувало оновлення. А суперечності полягали в тому, що в регіонах різняться підходи та вимоги до вирішення одних і тих же питань діяльності МНВК. За інформацією офіційного веб-сайту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України,проект положення буде розміщено для обговорення на офіційному сайті Міністерства та офіційній веб-сторінці Координаційної ради www.stepanivka.narod.ru.

Окрім цього, було опрацьовано питання розроблення збірників завдань для проведення державної підсумкової атестації з технологій для учнів, які навчаються за технологічним профілем.

З ентузіазмом голови обласних рад директорів МНВК сприйняли наказ Міністерства від 24 вересня 2012 № 1040 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 23 09. 2010 № 904», яким затверджено зміни до Типових навчальних планів та Типових програм професійно-технічного навчання для учнів загальноосвітніх навчальних закладів за професіями: водій мототранспортних засобів (спеціалізація – водіння мототранспортних засобів категорії «А») та водій автотранспортних засобів (спеціалізації – водіння автотранспортних засобів категорії «В», водіння автотранспортних засобів категорії «С», водіння автотранспортних засобів категорії «С1»). Нові Типові навчальні плани та Типові програми приведено у відповідність до вимог Державного стандарту з професії «Водій мототранспортних засобів», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.07.2012 № 801 і Державного стандарту з професії «Водій автотранспортних засобів», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.07.2012 № 802.
16.10.2012 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter