У Черкаському інституті банківської справи вирішили відмовитися від переходу у комунальну власність області

У Черкаському інституті банківської справи вирішили відмовитися від переходу у комунальну власність області Минулого тижня в Черкаському інституті банківської справи трудовий колектив навчального закладу звернувся до Черкаської ОДА з проханням перейти в комунальну власність області. Це викликало обурення серед більшості студентів та викладачів інституту. Вже цього тижня ректор Університету банківської справи Тамара Смовженко повідомила, що ЧІБС не буде комунальним закладом і поки залишається у підпорядкуванні УБС. Про це йдеться в сюжеті "Громадського телебачення: Черкаси".

Богдан Рівний, студент Черкаського інституту банківської справи:

«16 лютого рішенням трудового колективу Черкаського інституту банківської справи визначено, що наш інститут хочуть передати в комунальну власність Черкаської обласної адміністрації. Нас, як студентів нашого інституту, не повідомили про можливий перехід у комунальну власність. Тому все студентство обурене такими подіями. Ми не розуміємо, як без більшості студентів, яких понад 700 осіб, могли прийняти таке рішення».

Михайло Гедзь, професор кафедри обліку й аудиту ЧІБС:

«Питання про перехід ЧІБС у комунальну власність ще не вирішено. Це тільки пропозиція, з якою звернувся трудовий колектив інституту до Черкаської обласної адміністрації. На сесії обласної ради прийняли наше звернення щодо можливості переходу ЧІБС у комунальну власність».

«Ми всі: студенти-економісти, фінансисти, банкіри і розуміємо наслідки переходу нашого навчального закладу в комунальну власність обласної ради. Найперше – це бюджет області, який приймають на рік. Тобто, якщо раптом ми переходимо в комунальну власність, тоді інститут до кінця року залишається без фінансування», − розповів студент Черкаського інституту банківської справи Богдан Рівний.

Олена Гончаренко, заступник завідувача кафедри обліку й аудиту ЧІБС:

«Від'єднатися – це легко, але хто нас прийме? Хто фінансуватиме стипендії та зарплати? Будь-якому працівникові потрібно володіти цією інформацією для прийняття правильного рішення. Я вважаю, що тільки разом ми можемо чогось досягти. Для нас сьогодні є перспективний варіант бути у складі університету із усіма інститутами».

Богдан Рівний, студент Черкаського інституту банківської справи:

«Керівництво університету роз’яснило студентам про перспективи переходу в комунальну власність. Зокрема, ми втрачаємо всі освітні ліцензії та акредитації, відповідно інститут не зможе видати дипломи магістрам, адже не буде дозволу».
«Мені незрозуміло, чому трудовий колектив не врахував думку студентів, коли приймав рішення про від'єднання інституту. У Законі України «Про вищу освіту» у Статті 39 чітко визначений порядок збору трудового колективу. Там зазначено, що до складу трудового колективу обов’язково мають входити студенти. Тому зараз я бачу не тільки порушення етичних норм, а й закону», − розповіла доцент кафедри банківської справи ЧІБС Мирослава Хуторна.

«Будучи у складі Університету банківської справи, ми як філія, втрачаємо свої перспективи розвитку. Адже, якщо не буде державного замовлення у магістратуру, у нас суттєво зменшиться кількість вступників. На жаль, у зв’язку з переходом у систему Міністерства освіти і науки України, ми не бачимо майбутнього в складі Університету банківської справи.

Зараз є два напрямки вирішення цієї ситуації. Перше – позбутися статусу філії, щоб зберегти четвертий рівень акредитації. Ми можемо стати самостійним ВНЗ, але це примарна перспектива, адже у Міністерстві освіти діє політика на скорочення освітніх закладів. Другий варіант – це приєднання до іншого вищого навчального закладу Черкас. У такому випадку ми позбуваємося статусу філії, зберігаємо магістратуру та отримуємо перспективи подальшого існування», − розповів професор кафедри обліку й аудиту ЧІБС Михайло Ґедзь.

Валерій Данилевський, начальник управління освіти і науки ЧОДА:

«Навчальний заклад ЧІБС втратив свою автономію. На правах філії він не може виконати державне замовлення у магістратуру. Серед студентів та викладачів виникло нерозуміння того, що буде далі з ВНЗ. Це стало причиною звернення трудового колективу інституту до ОДА із проханням про перехід навчального закладу в комунальну власність обласного підпорядкування.

Втім, прийняли інше рішення. Голова обласної державної адміністрації звернувся з листом до Міністра освіти і науки з проханням, щоб вилучити Інститут банківської справи з-під порядкування Університету банківської справи і передати його Черкаському національному університету ім. Б. Хмельницького. Таким чином ВНЗ залишається у межах міста, підпорядкований черкаському навчальному закладу, зберігається повна автономія, знімається соціальна напруга і майно залишається державним під керівництвом іншого ректора».

Тамара Смовженко, ректор Університету банківської справи:

«Ми порозумілися з колективом. Питання про передачу інституту в комунальну власність повністю відхилено. Щодо питання оптимізації навчальних закладів в регіонах, то це ми будемо вирішувати спільно з Міністерством освіти і науки України та зацікавленими сторонами тоді, коли прийде час».
25.02.2016 08:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter